Menu

project UBA

Едвард Кері - «Закляття будинку з химерами»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Перші сто сторінок я вимучила! Мені було все не зрозуміле та дивне! Мені здавалося, що я загубилася у книжковому тексті, та що там тексті, у буквах цієї книги! Про що ж вона?

Коли я читала у моїй уяві красувалося лише два кольори – чорний та сірий…

Уявіть собі величезне звалище біля Лондону. Тонни сміття, яке збиралося віками... І от, на цій «купенції» сміття розташоване помістя Айрмонгерів (ага, з першого разу й не вимовиш те прізвище!), яке складається з восьми поверхів над землею та ще шести поверхів під нею. Тут живе весь клан разом із прислугою, ніхто з них НІКОЛИ (окрім голови клану) не покидав своєї домівки… і усі вони… дуже дивні!

Роман розпочинається з того, що автор знайомить нас з Клодом Айрмонгером, якому 16 років і він ось-ось має одружитися (сімейна традиція). Його тітка втратила «свою річ» (це річ, яку дають при народженні, та з якою, ні в якому випадку не можна розлучатися, і, борони Боже, загубити її!).

Клод чує голоси усіх неживих предметів в домі-на-звалищі…

Що я хочу цим сказати? Клод чує як називають свої імена шафи, блюдця, салфетки, шкарпетки та ін. Саме так розпочинається знайомство читача з цією сімейкою…

До цього ж будинку потрапляє дівчина Люсі (у яку, до речі, закохується Клод),  і саме в цей час усі предмети будинку «виходять з-під контролю».

Невже дійсно предмети мають людські імена та розмовляють? Що може трапитися з тим хто втратить «свою річ»?

Чаклунство? Можливо…але про це ви дізнаєтесь не з моїх слів!

Що я можу ще сказати?

Книга така ж незрозуміла як і мій відгук до неї! До останньої сторінки мене не залишала думка «що я читаю?!», але все ж таки я дочитала і мені було цікаво, а іноді навіть смішно!

      Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Відгук надано у рамках "Читацької Спартакіади", ініційованої Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації

 

текст писала Горобець Олена,

м. Києв

Останнє редагування Середа, 22 квітня 2015 09:44