Menu

project UBA

Генрі Марш - «Історії про життя, смерть і нейрохірургію»

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Відомий британський нейрохірург вперше відвідав Україну ще в 90-х роках. Він був настільки вражений атмосферою, що витала у повітрі лікарень, що не міг просто уявити,  як можна працювати в таких умовах. На той час медицина в Європі стрімко розвивалась, кожного дня фахівці своєї справи зі сверхновітнім обладнанням боролись за життя пацієнтів. Ситуація в Радянському Союзі була дещо інакшою, про що вам повідомлять численні відео з каналу YouTube. Маючи за плечима роки роботи у різних галузях медицини, Герні Марш не міг зрозуміти одне: як можна рятувати пацієнта в таких умовах?!

Минуло багато часу відтоді, а відомий нейрохірург мав можливість на власні очі побачити шлях розвитку медицини в Україні, адже протягом років був активним послом доброї волі у нас в країні. Він навідувався сюди дуже часто, де його чекав його близький товариш, що все своє життя працював на благо української медицини, де його чекали складні пацієнти. І кожен його приїзд в Україну ознаменовувався порятунком чиїхось життів, людських життів, які мають величезну вагу для нейрохірурга. І ця історія саме про це…

Книга «Історії про життя, смерть і нейрохірургію» - це сповідь лікаря, що все своє життя віддав служінню людині та Богу.  Він рятує життя, він виступає провідником у інший світ, він дає надію і забирає її, коли її більше немає. Пацієнти бачать в ньому Бога, ті, що дужали – святого, ті, що помирають – янгола. Головне його правило – чесність перед собою і перед людиною. Він боротиметься за життя хворого  до останнього лише, якщо впевнений що ця боротьба буде пацієнтові на користь. Важко говорити людині про її діагноз, ще важче сказати їй, що вона помирає. На операційному столі в нього лежить лише людське тіло, не особистість, не людина, а хворе тіло, яке потрібно вилікувати. Інакше можна просто збожеволіти під тягарем людських емоцій, що їх відчуваєш у розмові з пацієнтами. Втрачене життя – це особиста поразка, але боротьба триває за нові життя. Кожен день – це важка боротьба зі смертю, що наче сивий туман огортає все навколо, зціплює руки у намаганні завадити їй у свої роботі. Але він не здається…

Історії, що подані в книзі – це реальні пережиті та переповнені хвилюванням і надіями сюжети із життя Генрі Марша. Кожна розповідь – настільки чуттєва та невимовно хвилююча віха з життя окремої людини, людини, що хоче жити. Книга вчить мудрості, точніше сказати вчить усвідомленню швидкоплинності життя та неминучості смерті. З моїх слів можна зробити висновок, що в книзі усі помирають, однак ні... Просто навіть історія зі щасливим кінцем наближає ще на крок до усвідомлення того, що ти лише людина, усвідомлення того, що всі помирають. Така сувора правда життя, що подається очима найкращого в світі нейрохірурга, який попри ці знання про смерть, продовжує завзято рятувати життя.

Ця книга дуже важка, важка у сприйнятті, адже вона сповнена болю, людського болю. Те, що прочитати її повинен кожен лікар,- це факт, як і факт, що її повинен прочитати кожен студент медичного навчального закладу. Але я раджу прочитати її кожному без пояснення причини.

Відомий у світі нейрохірург їздить на роботу на велосипеді, провів велику кількість надскладних операцій в Україні зовсім безкоштовно і вважає, якщо лікар має гарний прибуток, то це не дяка за роботу у грошовому еквіваленті, це кошти на удосконалення медичної апаратури та умов, в яких перебувають пацієнти. А дякою за таку важку та важливу роботу кожного хірурга є ще одне врятоване життя.

 

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Четвер, 25 жовтня 2018 15:25