Menu

project UBA

Володимир Лис - «Іван і Чорна пантера»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

Напевно, немає сьогодні такого любителя книг, який би не прочитав хоча б одну книгу Володимира Лиса. Після «Століття Якова», яка особисто мною читалася на одному подиху і залишилась у пам’яті та серці надовго, я чогось подібного очікувала від книги «Іван і Чорна пантера», але…

За моєю «однобокою» і суб’єктивною думкою, автор цей роман не написав, а вимучив! Це нереальна розповідь-казочка, у якій фантастична мрія стає реальністю.

Потрібно віддати автору належне – вигадати таку історію та ще й «притянути за вуха» обставини щоб звести в одну дві сюжетні лінії – може не кожен.

Отже, чим же викликана така моя бурхлива реакція: у романі дві сюжетні лінії. Перша – життя сільського розумово відсталого хлопчини Івана, який знайшов на зупинці журнал, де побачив своє «кохання» - американську супермодель Таумі Ремпбел. Картинку з журналу він зберігає на горищі у книзі, щоб її ніхто не вкрав та  прагне вивчити англійську мову, аби поїхати до Америки та познайомитись з моделлю. Друга – це безтурботне життя тієї самої американської моделі. До того ж образ Таумі Рембел списано, скопійовано із знаменитої Наомі Кемпбел (це зрозуміє кожен, хто хоча б раз гортав жіночий журнал) з властивими її поведінці скандалами, романами та ставленням до прислуги.

У книзі присутні лесбійські сцени кохання з брудними деталями, які, за сюжетом, підкреслюють «божество» Таумі. Тому варто порадити не давати цю книгу в руки неповнолітнім (хоча, сьогодні неповнолітні знають більше нас – повнолітніх).

Колоритна українська мова, властива перу Лиса,  тут присутня, розкриття життя селян також є і це, мабуть, найкраще у романі і лише заради цього можна прочитати роман.

Загалом, книга у мене викликала розчарування, але все ж таки я наголошую, що це моя суб’єктивна думка, у кожного письменника бувають промахи.

 

 Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

 

Текст писала Горобець Олена

провідний бібліотекар

Національної наукової медичної бібліотеки України

 

 

Останнє редагування Понеділок, 30 березня 2015 18:27