Menu

project UBA

Щедрий вівторок у бібліотеках

Друзі, ви ‒ неймовірні!

«Щедрий вівторок» об’єднав усю країну навколо добрих справ. Усі бажаючі могли підтримати ініціативу, долучитись волонтерською чи фінансовою підтримкою та розповісти про свої добрі справи у соціальних мережах. А Всеукраїнська акціядарування книг #ЩВБібліотеки, зініційована ВГО Українська бібліотечна асоціація, об’єднала бібліотеки зі всієї України в різних її куточках – Горохів та Мелітополь, Рогатин та Ніжин, Суми та Стрий, Хмельницький та Харків, Львів та Київ (повний перелік тут). До різних бібліотек ‒ публічних, шкільних, університетських, наукових ‒ за попередніми підрахунками було подаровано більше 4-х тисяч нових книг! 

Детальніше ...

Всеукраїнська акція дарування книг #ЩедрийВівторок, 30.11.2021 р.

30 листопада 2021 р. в Україні відбудеться #ЩедрийВівторок (оригінальна назва #GivingTuesday) − день добрих справ, який щорічно відзначається у понад 150 країнах світу.

ВГО Українська бібліотечна асоціація долучається до всесвітнього благодійного руху #ЩедрийВівторок та оголошує Всеукраїнську акцію дарування книг для бібліотек України.

Детальніше ...

Бібліотеки стають зеленими. Пам'ятка будівельника екологічної бібліотеки

Вперше опубліковано в BuB 70 12/2018 (https://b-u-b.de/)

В актуальному Загальному плані дій на майбутнє ООН під назвою Порядок денний 2030 (1) екологічність – це один аспект із багатьох, але чи не найвирішальніший у часи кліматичних змін. Сьогодні освічений громадянин та екологічно свідома споживачка багато що роблять на своєму рівні – від сортування сміття до планового скорочення власного балансу CO2, але що ми можемо зробити на своєму робочому місці та що може зробити бібліотека як інституція, щоби зробити адекватний внесок в екологічну перебудову нашого суспільства? Екологічна сталість надто довго вважалася завданням зі сфери енергоефективного бібліотечного будівництва, кондиціонування або енергозберігального освітлення – всі ті питання, на які працівники бібліотек та часто навіть і їх керівництво мінімально можуть впливати.

Детальніше ...

Парад ПОРАД «Як знайти час на читання і не збожеволіти»

Якщо ви можете уявити свій день без книги, то ви впевнений у собі «Не книгоман». Звичайно, деякі з вас можуть посперечатись з подібним висновком, але ж уявіть на хвилинку людину, що не представляє свій день без книги («хоча б главу», «хоча б сторіночку», «хоча б малесенький абзац»…). Це пряма ознака того самого діагнозу, що в народі зветься «книгоманія». Безперечно, в наш час дуже важко поєднувати хобі або справу свого життя (чим є читання для вас) з простим, але таким життєво важливим зароблянням грошей. Мабуть, це не стосується лише письменників та редакторів, інші ж, вибачайте, але «вовка годують ніжки».

Детальніше ...

PART 2: Читати Не можна Пропустити: поінформований – значить озброєний

«Звичайно, це непокоїть, коли хтось бере на себе рішення диктувати, що люди повинні читати, а що – ні».
(Філіп Пуллман, автор «Темних матерій», твору, який був заборонений у багатьох школах США здебільшого через антихристиянські теми та позитивне зображення чаклунства)

«Заборонені книги дають тишу, коли нам потрібні слова. Вони закривають наші вуха, коли нам потрібно слухати. Вони роблять нас сліпими, коли ми повинні бачити».
(Стівен Чбоскі, автор книги «Добре бути тихонею». Його роман зіткнувся з цензурою у США та Канаді)

«Книги, які людство називає аморальними, насправді є книгами, що показують його власний сором».
(Оскар Вайльд)

Детальніше ...

Читати Не можна Пропустити

Загальновизнаний факт, що книги корисні для людини. Але буває забагато знань, що доволі дивно звучить у час інформаційної революції. Беззаперечним залишається факт: книга для одного читача – яскравий, хвилюючий, захопливий приклад літературного твору, для іншого вона може виявитись жорстоким, неоднозначним та в деякій мірі просто знущальним прикладом літературного твору. В чому ж полягає такий неоднозначний підхід до літератури? Тут варто поговорити про психологічний аспект питання та розглянути різноманітність підходів у сприйнятті світу. Вважаючи цю статтю абсолютно літературною, зупинятись на цих складних питаннях ми поки що не будемо.

Детальніше ...

Книги з присмаком кави

«— С чем вы предпочитаете кофе? С сахаром, молоком, корицей?
— Предпочитаю с книгой»
Надея Ясминска «Книгармония»

Кава та книги - одне з найкращих поєднань в світі. «Чому?» - запитаєте ви. Я з легкістю відповідаю: тому що те й інше приносить безмежну радість, піднімає настрій, збагачує нас, але по-своєму. Кава дарує нам чудовий аромат і бадьорість, книги - знання та натхнення, можливості відкрити щось нове та невідоме ... Читати і пити горнятко смачної кави водночас - це маленька, але досить вагома мрія багатьох людей, особливо тих, хто щодня їде на роботу, стоїть у пробках, вирішує мільйон питань і справ. Поєднуючи приємне з корисним, хочемо розповісти вам, шановні кавомани та книголюби, про кавову книжкову карту, що є винаходом виключно нашої бібліотеки-філіалу для юнацтва. Це результат роботи інтерактивних книжкових виставок, що діяли як на базі нашої бібліотеки-філіалу, так і у віртуальному середовищі від початку 2017 року. Приємно зазначити, що ця літературна кавова карта є продуктом спільної роботи працівників бібліотеки та наших читачів.
Отже, уявіть собі, ви завітали в бібліокафе, де на руках у вас опинилось справжнє книгокавове меню. Що ж обрати? Перед вами безліч можливостей і варіантів, але все залежить лише від ваших смаків.

Детальніше ...

Книги як ліки АБО Швидка книжкова терапія

В зимовий час захворіти не така вже й складна справа, особливо, коли погода «радує» дощами та туманами. Саме в такі дні мрієш лежати під теплою ковдрою із чашкою ароматного чаю та книгою. Не знаю чи знайдеться на світі людина, якій подобається хворіти, бо справа ця дійсно неприємна. Відчуваєш слабкість, поганий настрій не дає спокою, а ще й безліч безрадісних думок наповнюють твій мозок. Ідеш до лікарні і починається твоє ходіння муками: ліки, ліки, ліки…А в перервах між ними лікарні та лікарі. Не дуже радісна перспектива. Тож, від щирого серця бажаю вам ніколи не хворіти.

Детальніше ...