Menu

project UBA

Про проект

Результати національного дослідження «Читання книжок в Україні», проведеного компанією GfK Ukraine у 2013 р., вказують, що понад 30% українців читають книги з комп’ютерів.

Зріз показав, що 51% дорослих прочитали щонайменше одну книгу протягом останніх трьох місяців, а 30% — придбали. При цьому, частка покупців книжок за останні 7 років знизилась: у вересні 2006 року їх частка складала 42%. Серед книжок, які купують українці, стало більше художньої і дитячої літератури і менше наукової, навчальної та довідкової літератури: у 2008 році частка художньої літератури складала 41% порівняно з 18% наукової, тоді як у 2013 році вона становить 52% порівняно з 5% наукової.

Вже 30% дорослих читачів мають досвід читання книжок на комп’ютері, але друкована книга залишається вибором № 1. У якості головної причини, що заважає читанню, українці вказують відсутність часу для цього — відповідь 38% респондентів. Майже половина респондентів зазначають, що читають рідше, ніж хотіли б.

Серед найпопулярніших жанрів літератури — сучасні детективи та любовні романи, твори, написані раніше 50-х рр. 20 століття, сучасні пригодницько-історичні романи та прикладна література. При цьому україномовні книжки обирають лише 25% респондентів. Також дослідження показало, що на зацікавленість людини у читанні впливає отриманий досвід у дитинстві: приклад читаючих батьків, їх «м’яке» привчання до книжок і навіть читання дітям вголос.

Враховуючи національні та світові тенденції стану читання, Українська бібліотечна асоціація розпочала соціальний проект «Читай! Формат не має значення!», метою якого є популяризація вдумливого читання в будь-якому форматі (друкована чи електронна книга).

Проект передбачає три ключові завдання, які будуть реалізовані в бібліотеках України як місцях колективного доступу до інформаційних ресурсів:

Закупівля сучасних друкованих книжок

В 2014-2015 рр. за підтримки Української бібліотечної асоціації та її партнерів бібліотеки України на безоплатній основі отримали:
- 245 альбомів-каталогів «Декоративне мистецтво України кінця XX століття. 200 імен» від компанії Cultprostir;
- передплату на журнал «Радуга» на II півріччя 2014 року;
- книги «Дневник Майдана» та книги Гаріка Корогодського "Как потратить миллион, которого нет" від видавництва "Самміт-книга";
- книги від видавництва «Час МАЙСТРІВ» на загальну суму 2500 грн.;
- 52 000 книг від Фундації Дарини Жолдак для сільських бібліотек;
- фотоальбом «Земля в кадрі Бориса Косарєва» (72 шт.), «Іван Миколайчук. Збірник кінематографічних творів» (96 шт.), «Юрій Іллєнко. Збірник кінематографічних творів»  (168 шт.) від Національного центру Олександра Довженка;
- книгу «Модернисты Одессы от нонконформизма 1960-х до настоящего» (30 шт.) від авторів;
- книги із серії «Державні зібрання України» (9 комплектів):
  • «Київський музей російського мистецтва»
  • «Українська ікона 11-18 століть»
  • «Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків»
  • «Музей у Львові імені Андрея Шептицького».
- 1300 книг для 25 сільських бібліотек за фінансової підтримки Фонду Монсанто.

У 2016 р.:
- 500 книг від Видавництва «Зелений пес» передало 500 різних книг.

Підписка на електронну та друковану періодику

Річну підписку на друковані (13 назв) та електронні (15 назв) періодичні видання на 2015 рік було оформлено для 25 сільських бібліотек України за фінансової підтримки Фонду Монсанто.

Закупівля електронних читанок для бібліотек України

У 2016 р. було закуплено 55 електронних читанок компанії PocketBook  для бібліотек-переможців у межах проекту УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу.

 

Контакти

UBA logo Українська бібліотечна асоціація

04050, м. Київ, вул. Тургенівська, 83-85
(044) 383-14-32

Директор проекту: Сошинська Ярослава
Керівник проекту: Бояринова Оксана

Матеріали для розміщення на сайті надсилайте на емейл: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..