Menu

project UBA

Четвер, 25 жовтня 2018 16:03

Хан Канг - «Вегетаріанка»

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Про книгу південно-корейської письменниці Хан Канг я дізналась зовсім випадково, знайшовши його у списку Міжнародної Букерівської премії, яку книга отримала в 2016 році. Враховуючи абсолютно адекватну оцінку з боку критиків та ще й той факт, що книга потрапила у десятку кращих року за версією The New York Times, просто змусили мене прочитати її. Тема для мене дуже далека, та я маю сказати, що нічого не маю проти вибору людини відмовитись від м’яса. Звичайно, сьогодні вегетаріанство сприймається досить адекватно у суспільстві, адже у нас йде суцільна боротьба за здоровий спосіб життя. Але тут варто зазначити і особливості нашого менталітету, об’єктивного погляду на речі та сприйняття світу таким, яким він є. Однак про менталітет азіатів ми знаємо дещо менше, тому для непідготовленого читача така історія може стати неприємним відкриттям. Взагалі, мені здається, щоб розуміти азіатську літературу, потрібно народитись азіатом (але це мої власні припущення).

Опубліковано в Відгуки
Четвер, 06 вересня 2018 09:56

Леся Демська - "Літо психіатра"

 

"Письменники рекомендують..."

 

Обожнюю детективи, в юності мріяла стати психологом, а ще... невблаганно збігає літо! Що може бути доречнішим у ці останні літні дні, спраглі за психологічними детективами, як не "Літо психіатра"?

Опубліковано в Відгуки
Субота, 01 вересня 2018 06:26

Іен Мак’юен - «Амстердам»

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

З творчістю цього автора я почала знайомство саме з цієї книги, то й не дивно, адже попередні його творіння не досягли такого успіху! Саме його роман «Амстердам» отримав Букерівську премію, решта виявились не такими суттєвими. «Амстердам» - це життєва, реалістична та дещо депресивна історія.

Опубліковано в Відгуки
Неділя, 01 липня 2018 19:59

Стівен Кінг - "11/22/63"

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Наше життя влаштоване так, щоб хоча б іноді ми замислювались над тим, що відбувається навколо. Зупинились та спробували пригадати, коли востаннє відпочивали, ходили до театру, мріяли, спостерігаючи як сідає сонце. Але, попри ваші особисті плани, в житті відбуваються речі, які повинні відбуватись, все стається так, як має бути. Складається враження, що хтось заздалегідь приготував певний життєвий бланк, в який ти так вправно і без усілякого остраху вписуєш своє ім’я. Думки мої можуть здатись вам досить дотепними і, напевно, шаленими, але ж невже ви жодного разу хоч на хвильку не думали про такі речі?

Опубліковано в Відгуки
Сторінка 1 із 50