Menu

project UBA

Айн Ренд - «Джерело»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

«…Знаєш, це така специфічна річ – наше уявлення про людство загалом. Усі ми маємо щось на кшталт уявної яскравої картинки в голові, коли кажемо це, щось таке поважне, величне й суттєве. Та насправді все, що ми знаємо про людство – це люди яких ми зустрічали в своєму житті. Поглянь на них. Чи ти знаєш когось, хто створює враження видатної та гідної людини? Нікого немає, лише домогосподарки з візками для закупів, шмаркаті шибеники, які пишуть лайливі слова на тротуарах і підпилі дебютантки з вищого товариства…Насправді можна лише трохи поважати людей, які страждають. У них є певна гідність. Та чи спостерігав ти за людьми, які насолоджуються життям? Саме тоді ти побачиш правду. Поглянь на тих хто витрачає гроші, зароблені рабською працею – у парках розваг і на ярмаркових балаганах. Поглянь на багатіїв, перед якими відкритий увесь світ. Поглянь які розваги вони обирають. Поспостерігай за ними у вишуканих кабаках. Ось тобі й усе людство. Я не бажаю мати з ним нічого спільного….»

Прочитавши трилогію «Атлант розправив плечі», перед прочитанням «Джерела», я уже не мучила себе здогадками на кшталт «про що книга?», я знала: книга про устрій суспільства і, у випадку Айн Ренд, абсолютно не важливо скільки часу пройшло з дати опублікування роману – він усе одно буде сучасним, адже як показує практика – устрій не змінюється, змінною є лише форма розбещеності людства.

В центрі сюжету два чоловіки-архітектори. Один із них – Пітер – улюбленець матері, педагогів, начальників, «улюбленець долі». Суспільство любить таких як Пітер, адже він усім догоджає та усіх облещує, а лестощі, як відомо, найкоротший шлях до визнання. Говард… саме ім’я говорить за нього: гордий цінитель істини, слова, почуття та архітектури. Звісно, що суспільство до нього не прихильне. Таких не люблять. У кожного із них свій шлях, у когось легкий та сонячний, у когось – тернистий та неприязний. Але що цінніше? Чия перемога виявиться солодше?

Айн Ренд любителька справжніх жінок – сильних, гордих, розумних та витончених. Як і в «Атлант розправив плечі», так і в цьому романі є така жінка, у даному випадку – Домінік Франкон. Їй нудно у світі лестощів та «узаконеному» світосприйнятті, тому вона розважає себе тим, що пише для місцевого видання про інтер’єри знатних осіб та притаманний їм несмак. Та усе змінюється коли вона зустрічає ЙОГО, що й не дивно, такі дві особистості як Домінік та Говард повинні були зустрітися, адже вони один для одного ніби магніти у просторі, ковток свіжого повітря у затхлому приміщенні.

Зізнаюся, я зачитувалася цією сюжетною лінією – що може бути цікавіше ніж читати про взаємовідносини сильної, розумної жінки і такого ж сильного та розумного чоловіка? І не правда ваша про те, що протилежності притягуються! Притягуються споріднені!

Я рекомендую цей роман усім, хто любить якісну, глибоку та серйозну прозу. Але пам’ятайте, Айн Ренд егоїстичний автор, якщо ви уже взялися за її творіння, будьте так ласкаві, не розпорошуйтеся на другорядні справи, а тим більше інших авторів – вона це не стерпить!

Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писала Олена Горобець,

директор бібліотеки НАСОА

м. Київ

Останнє редагування Середа, 11 січня 2017 08:03