Menu

project UBA

Андрій Кокотюха - “Шукачі скарбів”

 

"Письменники рекомендують..."

 

Авантюрний роман від пана Андрія Кокотюхи “Шукачі скарбів” зачепив мене вже з першої сторінки! От буває таке, відкрив, почав переглядати, ще не читати, і вже розумієш - це те, що зараз треба. Вона тебе не розчарує! Так і було.

У романі вдало переплітається кілька історичних епох. Сучасність - на момент написання роману - початок двотисячних і повоєнні роки. Вірніше сама історія тягнеться і раніше, з часів початку двадцятого століття та основні події відбуваються вже у повоєнні роки. Місце діє у сучасному світі - наша Україна, місце дії ретро подій - Західний Сибір.

Сьогодні ні для кого не секрет, що протягом усього існування Радянського союзу населення різних республік “могутнього” монстру весь час перемішували. То куркулем оголосять, то ворогом народним, то ліве “дєло” пришиють, то просто заманулося і цілий народ вивезли, хто як був. То страшна історія, про яку чомусь, адже живі ще ті, чиї родини потерпали від цього, сьогодні вже почали забувати. Пан Андрій Кокотюха не дає. Звісно, не оминула доля вимушених переселенців і Українців. Прибуваючи на нове, з першого погляду непридатне для життя місце, люди по-новій створювали умови для життя, створювали на чужині український осередок. Іноді вдавалося створити поселення, в таких нетрях, що мало яка “рада” могла туди дістатися. Такі поселення лише удавали видимість радянської влади на власній території. Між собою намагалися зберегти і звички, і мову, і бажання аби жодна влада не втручалася, не диктувала свої умови.

А тепер додаємо до Західного Сибіру із українським поселенням у його нетрях, із його суровими законами - скарб. Існує легенда, а, може, і не легенда, про те, що десь неподалік приховано справжній скарб. Ходять чутки, а, може, і не чутки, що кожен, хто піде його шукати - втрачає розум, або просто не повертається. Кажуть навіть про те, що хтось комусь колись передав мапу, із ретельними вказівками, як дістатися того скарбу.

А тепер уявіть, скільки охочих у різні часи знайдеться до того скарбу?!

Аби не робити спойлерів, додам тільки короткий перелік охочих: розбійники, нквдешники, шпигуни і навіть ведмідь людожер (щоправда, той оберігає, а не воліє знайти). І в усій цій колотнечі група воєнних товаришів із мрією про створення вільної України.

Що кому вдалося, чи вдалося взагалі - читайте у книзі Андрія Кокотюхи “Шукачі скарбів”.

 

         Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писала Лія Щеглова
м. Миколаїв

Останнє редагування Субота, 31 жовтня 2015 21:09