Menu

project UBA

Анна Бронте - «Незнайомка з Вілдфел-Холу»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Ця книга інтригує з перших сторінок.

У Вілдфел-Холі, де усі вже давно знають одне одного та усе про одне одного, з’являється незнайомка – міс Грем. Звичайно, у сусідів така поява гості викликає масу запитань та величезний неприхований  інтерес. Але вона ні з ким не бажає знайомитися, не має бажання навідуватися в гості, та понад усе, майже фанатично, обожнює свого малюка. Жінка мало про себе розповідає, чим примушує людей до пліткування.

Гелена – дівчина, яка вірить у неземне кохання, сповідує Святе Письмо та упевнена, що зможе своєю любов’ю та прикладом «перетягнути» на шлях істинний свого нареченого –  містера Гантингтона.

Цей чоловік….хм…знаєте, він навіть не чоловік, я у його характері та поведінці не побачила нічого чоловічого, це така собі вередлива, розбещена дитина! Вдасться Гелені здійснити такий «подвиг» чи ні – ви дізнаєтеся прочитавши книгу.

Варто зазначити, що цей роман написаний в істинних традиціях XIXст. Його читати досить легко, він нагадує нам про любов та повагу до ближнього, а також зачаровує витонченим словом.

Мені було приємно від такого читання, хоча й події, що описує їх А. Бронте не дуже  казкові, а в деяких моментах, навіть, відразні.

Я була вражена жіноцтвом того часу! Така стриманість, чесність, людяність притаманна їх характерам!  Хоча, як і зараз так і тоді, серед жінок були й легковажні та меркантильні  особи.

Авторка змушує читача замислитися над своєю поведінкою та поведінкою їх половинок.

Деколи Гелена мене доводила до читацької істерики отими своїми всерозумінням, наївністю, покорою та любов’ю !

Але, приємних, позитивних моментів було значно більше. Я насолоджувалась, спостерігаючи як зароджується кохання та хвилювалася, коли мрія перетворювалась у гнітючу реальність.

Цю книгу я без сумніву рекомендувала б молодим дівчатам, які мріють про одруження з «казковим принцем»!

        

Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писала Олена Горобець

Останнє редагування Вівторок, 17 листопада 2015 12:10