Menu

project UBA

Аркадій та Борис Стругацькі - «Пікнік на узбіччі»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Пікнік з ризиком для здоров'я

Навряд чи хто-небудь з нас буде радий незваним і незнайомим гостям. Завжди за подібними відвідуваннями відчувається деяка небезпека - це, напевно, інстинкт самозбереження спрацьовує. Навряд чи хто-небудь буде радий, якщо ці гості на додачу «наслідять» і після себе залишать безлад. Особливо, якщо цей безлад загрожує твоєму здоров'ю і твоєму життю.

Але наше життя таке, що поруч з великими небезпеками крокують великі можливості. Це як на війні - хтось помирає, а хтось добре заробляє продажем зброї. А там, де є великі можливості, з'являються люди, для яких ці можливості коштують понад усе. Понад страх, понад ризик, понад власну смерть.

У книзі Стругацьких таких людей називають «сталкерами». Вони нелегально проникають в Зону (територію, де побували інопланетяни і залишили безліч небезпечних предметів), збирають різні артефакти, які потім продають за шалені гроші різним товстосумам. І, на перший, погляд здається, що мотивація сталкерів - саме в багатстві. Але для всіх. Мотивація тут скоріше в ризику, який, як наркотик, штовхає раз за разом піддавати себе небезпеці в Зоні.

Складно сказати, була б ця книга настільки популярною, якби не фільм Андрія Тарковського і якби не трагедія на Чорнобильській АЕС. Саме остання створила реальний прототип Зони відчуження, правда, без артефактів, але з великою загрозою для здоров'я і життя. І саме остання дала поштовх реальним сталкерам, які без ризику фактично не можуть існувати.

        Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Відгук надано у рамках "Читацької Спартакіади", ініційованої Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації

 

текст писав Сергій Мірчук,

бібліотекар,

Барська районна бібліотека для дітей,

м. Бар

Останнє редагування Вівторок, 28 квітня 2015 16:07