Menu

project UBA

Артуро Перес-Реверте - «Фламандська дошка»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

Артуро Перес-Реверте – геніальний містифікатор. Посудіть самі: який з письменників міг би написати детективний роман на основі художньої картини? «Та будь-який», - відповісте ви і будете праві. Але тільки Перес-Реверте міг створити книгу про полотно, якого не існує в природі. При чому настільки все детально прописати, кожного персонажа, кожнісіньку дрібницю, розбавивши це неймовірною передісторією, що наївний читач одразу після прочитання вирушить на пошуки полотна, а знайде лише ілюстрацію невідомого автора, яка стала врешті-решт обкладинкою книги.

Артуро Перес-Реверте любить не тільки дурити читача, а й усіляко його заплутувати. У романі «Фламандська дошка» основний детективний сюжет будується на декількох вбивствах. Усі вони певним чином пов’язані з тією картиною, про яку мова йшла вище. Водночас вони пов’язані з шаховою партією, яка зображена на картині. Ця партія – ключ не лише до розгадки вбивств, але й до розшифрування загадки картини. На полотні зображені вбивця та жертва із XV століття, але від них тягнеться ниточка до сучасного вбивці та жертви. Тільки знайшовши вбивцю на картині можна розгадати сучасні злочини.

Артуро Перес-Реверте ще й майстер інтриги. У його детективному романі дуже вузьке коло персонажів – близько десяти. Відповідно кожен з них стає підозрюваним. Зазвичай, у такому переліку досить легко завчасно розпізнати особу вбивці. Але не у «Фламандській дошці» - тут підозра ковзає від одного героя до іншого, так і не потрапляючи на вірний слід.

Отож, ця книга – для усіх любителів живопису, шахів і детективів, а також для тих, хто любить бути певний час обманутим. В нагороду за такі «незручності» автор привідкриває для читача завісу над таємничим світом антикварів та колекціонерів, розповідає безліч цікавинок про шахи, і нарешті, дивує зовсім несподіваною розв’язкою книги.

        Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писав Сергій Мірчук,

бібліотекар,

Барська районна бібліотека для дітей,

м. Бар

Останнє редагування Четвер, 24 березня 2016 12:06