Menu

project UBA

Чак Поланік - “Бійцівський клуб”

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

“Лише втративши усе до кінця, ми отримуємо свободу”

Непередбачуваний динамічний сюжет, яскраві “вибухові” персонажі, інтрига і “багаторівнева” розповідь. Все це, якщо коротко, могло би охарактеризувати книгу “Бійцівський клуб”. Хоча, я вважаю, що якщо б смисл, який хотів донести до нас автор, можна було передати кількома фразами, Паланік ніколи б не написав таку, настільки суперечливу, динамічну, “анормальну” книгу.

Ця книга жодним чином не стосується відпочинку і вона мало схожа на жіноче чтиво. Вона серйозна, вона важлива, вона важка, вона зорієнтована лише на цілком зрілу психіку. Це книга протест. Протест проти обивательського засобу життя.

“Поколения за поколениями люди работают на ненавистных работах только для того, чтобы иметь возможность купить то, что им ненужно”

Чак Поланік. “Бійцівський клуб”

Протест проти безцільного існування.

“Убирайся отсюда и подавись своей жалкой жизнью, но помни - я слежу за тобой, Раймонд Хессель, и я убью тебя, если узнаю, что ты трудишься на дрянной работенке, зарабатывая себе на кусок сыра и на право пялиться в телевизор!”

Чак Поланік. “Бійцівський клуб”

Протест проти нерівномірного розподілу благ.

“Мы - нежеланные дети истории, которым с утра до вечера внушают по телевизору, что когда-нибудь мы можем стать миллионерами или рок-звездами, но мы не станем ими никогда”

Чак Поланік. “Бійцівський клуб”

Та все те, про що казалося вище - то ніщо у світі найглобальнішого. Глобального протесту чоловіків проти “жіночого” суспільства. Уся книжка із усією її неспішною розповіддю, просякнута тим, що чоловіки не задоволені жіночим світом, що вони не знаходять у ньому свого місця. Воно їх не задовольняє. Їх природна агресія потребує виходу. Її не можна накопичувати, бо рано чи пізно вона вирветься сама.

Персонажі книги явно потребують психіатричної допомоги. Але, якщо читач не поспішить із висновками та не відкладе книжку у бік, сюжет захопить його цілком і повністю. І, до свого жаху чи захвату, він почне упізнавати у книзі, якщо не себе, то оточуючих його людей. Сусідів, співробітників, начальника.

У 1999 році Девід Фінчер зняв однойменний фільм у якому знялися Бред Піт, Едвард Нортон та Гелена Бонем Картер. Фільм, рівно як і книга,  став культовим.

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

 

Відгук надано у рамках "Читацької Спартакіади", ініційованої Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації

 

 Текст писала Юлія Чепурко, 

провідний бібліотекар бібліотеки ЧДУ ім. Петра Могили,

м. Миколаєва

Останнє редагування Понеділок, 10 серпня 2015 11:45