Здавалося б про що тут писати? І що тут читати? Всі ми знаємо таких жінок і таких чоловіків. Може, і сами ними є. Але тут не настільки важливо ЩО, наскільки важливо ЯК. Оповідь про події, точніше, про роздуми-трансформації героїв перемежаються розповідями-легендами зі щоденнику головної героїні. Ці легенди – то притчі і казки немов з далекого дитинства, що ллються як пісня, перекликаючись з сьогоденням, станом героїв "Щоденнику Мавки".
Щоденник - не мануал про те, як стати на ноги після ударів долі та знайти кохання. Скоріше це притча про те, як знайти самого себе, загубленого в роках невірних рішень, поневірянь та криз. Знайти попри логіку, усталені норми і правила, а може, навіть і завдяки тим правилам. Бо єдиного рецепту не існує, як не існує двох схожих доль.
Щоденник Мавки про те, як стати вільним – не фізично, адже ми, в принципі, не раби, а вільним душею. Вільним дослухатися до себе і вільно казати «ні» будь-чому, що губить тебе, не співає з твоєю душею в унісон. Зрештою, знайти кохання, правду і волю можна тільки у власному серці. І коли вони знайдені, то невдовзі в твої двері постукає ВІН чи ВОНА, якщо це буде тобі потрібно.
А ще Дара Корній м'яко переконує нас, що всередині кожної жінки живе Чаклунка. Вона здатна допомогти і наставити, але тільки якщо її попросити, а щоб попросити, треба в неї вірити, пізнати саму себе. Зрештою, всі жінки – Мавки. Тільки серед них багато загублених, мертвих Мавок, чи тих, які ще не народилися. Але все можливо, якщо вірити і бажати.
Особливо хочеться відмітити мову, якою написано книгу, вона дійсно співоча. Дуже доречні, природні переходи між сучасністю та Мавчиними казками. Дуже добра (та, що несе добро) книга, яка не тільки забезпечить приємні враження, але і зможе допомогти тим, хто зараз у зневірі і потребує підтримки.
Ця книга навряд чи сподобається людям практичним до кінчику нігтів, тим, що не вірять в казки, дива, кохання і щастя. Всім іншим вона точно прийдеться до душі.
Можна сприймати її як казку, можна як реальність, можна як опис шляху особистого росту. Так чи інакше ви отримаєте насолоду від слогу та тієї трошки чаклунської атмосфери, що вас оточить під час читання.
А може, хтось навіть почує пісні Мавок чи гру Лукаша, тиху розмову хвиль річки та казки мами Верби. А може вам прийдуться до душі епіграфи до розділів з творчості Григорія Сковороди ви захочете приділити увагу творчості цього, мабуть, найвільнішого за всі часи, українця.
Ви вже читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі
Як долучитися до проекту, дивіться тут
Текст писала Інна Токарєва
приватний підприємець
м.Миколаєв.