Menu

project UBA

Дара Корній, Тала Владмирова - “Зозулята зими”

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

В новорічну ніч, посеред замороженого степу, далеко від міста, сама-самісінька сиділа маленька дівчинка і плакала. Руслана, яка випадково (а, чи випадково?) опинилася поряд із нею почала її відігрівати та приводити до тями.

Як мале дитя могло опинитися темної, морозної ночі серед степу? Де її батьки? Чому дитина сама вночі? Питань більше аніж відповідей... Але саме незвичайне те, що дівчинка незабаром зникла, так само несподівано, як і з'явилася...

Хто вона, ця таємнича дитина на снігу?

- Зима - це час для тих, кому байдуже до стужi... В цю пору, трапляється чимало того, що неможливо влiтку. Зима милосердна. Тiльки кожен розумiє те милосердя по своєму... Iнколи миросердя - у чесностi. Тому з'являються потерчата чи, як їх ще називають зозулята зими, яких не шкода пiдкинути...

- Потерчата - це нехрещені діти? Ті, яких вбили до народження чи відразу після нього? Духи, що заманюють у болото кривдників та неуважних перехожих?

- Чого ж так категорично й скупо? Світ жорстокий! Дітей убивають і пізніше... Навіть тоді, коли вони вже здатні запям'ятати вбивць, але ще не стали дорослими.

Ледве розтулюю губи, щоб перепитати. Слова, наче з льоху, ледве не примерзають до губ:

- Вони ж ... неживі?..

Iнна дивиться просто в очі. Холодно і безжально:

- Вони - мертві. Чуєш, мертві! Але не хочуть цього визнавати, звідси і дрібне злодійство та усякі капості.

- Але вони ж тільки діти! Діти, яким теж хочеться морозива чи цяцьку!

- Вони - мертві, неупокоєні душі, тому й не-без-печ-ні! - Карбуючи склади промовляє Iнна.

За кілька днів Руслана зустрічає ще кількох маленьких безхатчинків, які завжди присутні при надзвичайних, кримінальних, смертельних, подіях... I, які, судячи з міліцейських протоколів, давно померлі!.. Звідки ж беруться ці таємничі потерчата, діти, які вмерли та перетворились на месників?

- Отаке ось буденне... - Iнна байдуже стинає плечима. - Наприклад, живуть собi доня i мама. Однiсiнькi на бiлому свiтi. Бо... Батька  мала нiколи не знала, дiда з бабою теж нема... А мама? Жива людина. Закохалася. I "забила" мама-зозуля через нове кохання-зiтхання на малу. А дитя? Як дитя. Перестудилося. Сопельки впали на бронхи. Кашель. А тодi бронхiт перерiс в пневмонiю. I то, в такiй формi, що невилiковне. Як думаєш, це не вбивство?

А потiм рiзне трапляється... Промайне щось тiнню у темному пiд'їздi на сходах чи за спиною на твоїй рiднiй кухнi. "Ах, здалося", кажемо впевнено собi. Стане на дрiбку менше кашi в залишенiй мисцi чи хлiба в хлiбницi. Також лiпше собi сказати "Здалося. Здалося. Здалося!" I коли зникне дещиця талану, то просто говоримо - сам винен - заслужив. Скiльки тим малим потрiбно, щоб iснувати?

А може, це все омана? Вигадки звичайних людей, які приховують свої злочинні, а зовсім не містичні вчинки, за спинами живих, але нікому не потрібних дітей?  Бо в місті, один за одним гинуть самі відомі, багаті та значущі люди. I при кожній трагедії присутня маленька дитина!

Що це? Злодійська організація чи відьомське прокляття? I, хто, нарешті, розкриє таємницю загиблих дітей?

  

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Світлана Пономаренко,

бібліотекар

Центральної міської бібліотеки

імені М.Л.Кропивницького,

ЦБС для дорослих, м. Миколаєва

Останнє редагування Середа, 18 січня 2017 21:40