Menu

project UBA

Ден Браун - «Джерело»

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Весь світ з надією чекав виходу нової книги відомого усім Дена Брауна. Вже такими улюбленими стали інтелектуальні детективи автора, що наївно очікуєш подібного трешу від інших книг. Прихильники «Коду да Вінчі» або «Янголів та демонів» дещо скептично можуть поставитись до останньої роботи письменника, адже за динамічністю сюжету вона явно програє іншим його книгам. Великі питання, що споконвіку турбували людство «Звідки ми?» та «Куди ми прямуємо?» не дають спокою і Дену Брауну. На сторінках роману читач зможе вести власну дискусію з автором, чи то пак, героями книги.

Видатний футуролог, прославлений атеїст Едмонд Кірш,близький товариш вже звичного усім професора Роберта Ленгдона, робить приголомшливе відкриття, даючи при цьому відповіді на «вічні» питання. Про свою теорію він хоче розповісти світу, заздалегідь розуміючи наслідки подібного вчинку. Він звертається до представників декількох релігій та має з ними таємну зустріч, де, по суті, і повідомляє їм свою «істину». На презентації, куди можна було потрапити за запрошенням, присутні відомі світу цього, адже саме їм належить особисто дізнатись про шалене відкриття вченого. Онлайн-трансляція набирає величезну кількість глядачів, всі очікують появи «нового Дарвіна». Однак вченому так і не вдалось розкрити світові свою таємницю, під час презентації його вбивають…

Роберту Ленгдону, що був присутнім на заході, доведеться не лише знайти вбивцю товариша, а й довести його справу до кінця. Світ обов’язково повинен дізнатись те, за що дослідник поплатився власним життям. Однак таємниця Кірша матиме наслідки, адже вона повністю переверне людське уявлення про світ… Чи готове людство дізнатись правду? Чи зможе тепер планета жити з цією правдою, знаючи, що кінець вже дуже близько?

Насправді сюжет роману неймовірний, підкреслений надзвичайно складною та суперечливою темою: протистояння науки та релігії. Факти, що подаються в книзі, важливі та, безумовно, викликають в читача певні протиріччя. Думки змінюються одна одною, починаєш задавати власні питання та шукати на них відповіді. Історія оповита архітектурою Іспанії, що підкреслює атмосферність книги.

Однозначно рекомендую прочитати новий роман Дена Брауна, адже  в ньому автор значно розширив межі своєї творчості!

 

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Вівторок, 09 жовтня 2018 13:55