Menu

project UBA

Деніел Кіз - «Квіти для Елджернона»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Я — людина… Я повинен любити

Ви вірите у дива? Не скажу, що я багато див бачила на світі, але все ж, в глибині моєї тонкої та романтичної душі, я знаю, ні, я вірю, що дива існують. Вони оточують нас, але ми можемо просто цього не помічати. Навіть поняття «диво» для кожного своє. Для Чарлі Гордона диво – це те, що з ним сталось…

Я вперше тримала в руках цей роман… Витвір Деніела Кіза, що неодноразово відзначався нагородами в галузі літератури. Що в ньому такого особливого, що він входить до багатьох списків рекомендованої літератури, його радять прочитати хоча б раз у житті, роман обожнюють, над ним проливають сльози? Якщо ви прагнете отримати приголомшливу відповідь, що підірве ваше уявлення про навколишній світ, то ви помиляєтесь. Це звичайний роман, звичайного автора, про звичайне життя розумово відсталого хлопчика, чи то пак, тридцятирічного хлопця, який прагне лиш одного – стати розумним.

У нього свій світ, в якому оточуюче життя сприймається через призму дитячої наївності та легкості. Цей світ унікальний…

Правду кажуть, якщо чогось дуже прагнеш, то це обов’язково трапиться. Всі мрії стати звичайною людиною, жити нормальним життям та мати справжніх друзів для Чарлі стали дійсністю.

Чарлі Гордон розповідає читачу свою історію… Погодившись стати учасником так званого наукового експерименту, Чарлі прагнув бути таким як усі. Тяжкі місяці плідної розумової роботи після операції зробили просто неможливе. Життя змінилось повністю. Всі свої хвилювання та побоювання Чарлі описує в своєму щоденнику, завдяки якому ми простежуємо наскільки змінюється головний герой. Ми переживаємо це разом з ним, радіємо, сумуємо, хвилюємось…Але не залишаємо його.

Та давайте з вами на хвилинку подумаємо, що містить у своїй основі так званий «експеримент». Головним завданням будь-якого експерименту служить перевірка гіпотез і передбачень теорії, що мають принципове значення. Тож за допомогою цього науковці доводять або спростовують свої гіпотези та теорії. Чарлі Гордон став невід’ємною його частиною, провідною ланкою між істиною та фантастичними міркуваннями сильних зі світу науки.

Цей науково-фантастичний роман не залишить тебе байдужим. І, лише прочитавши його, ти зрозумієш усю чарівність надзвичайної назви твору.

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Четвер, 19 жовтня 2017 14:06