Menu

project UBA

Девід Мітчелл - «Хмарний атлас»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Яскравий приклад

Ця книга – яскравий приклад, як можна поєднувати те, що на перший погляд, взагалі не поєднується. Американський нотаріус, який пливе з експедицією Тихим океаном; композитор-початківець, який намагається знайти своє щастя, допомагаючи іншому пристарілому маестро складати музику; молода журналістка, яка розслідує історію, пов’язану з сучасною атомною електростанцією; невдаха-видавець, який потрапляє до притулку пристарілих і не може звідти вирватись; фабрикантка (штучно створена людина), яка зуміла «вознестись» (отримати людський інтелект та відчуття); козопас, який живе у постапокаліптичний період та приймає у своєму домі представницю іншого племені.

Ця книга – яскравий приклад, як один автор цілком успішно може творити в зовсім різних жанрах. Реалістична оповідь, історія в дусі романтизму, детектив з елементами трилеру, трилер з елементами комедії, антиутопія з корпоративним духом, постапокаліптична фантастика, в якій все повертається до начала начал.

Ця книга – яскравий приклад, як можна створити коротку хрестоматію з історії літератури останніх двох століть. Навіщо вивчати літературно-історичний процес, знайомитись з багатьма стильовими течіями, якщо можна прочитати всього одну книгу і майже все зрозуміти?

Ця книга – яскравий приклад того, що історія завжди повторюється і шляхом цих повторів продовжується. Змінюються покоління, епохи, спосіб життя, суспільні думки, але фактично всі ми наступаємо на ті ж граблі, на які наступали наші предки та на які будуть наступати наші нащадки.

Ця книга – яскравий приклад того, що деякі ідеї вічні і актуальні для будь-якого часу та для будь-якої людини. Ця книга певний набір істин, які неможливо спростувати, хто б і яке бажання б не мав у цьому плані.

Ця книга – яскравий літературний атлас, на якому кожен зможе знайти те, що йому потрібно, і те, що йому важливо знайти. І особливість цього атласу у великій кількості хмар, що в певній мірі затуманюють сприйняття. Та з часом хмари розвіються, і погляду відкриється загальна картина. Не все одразу…

        Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Відгук надано у рамках "Читацької Спартакіади", ініційованої Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації

 

текст писав Сергій Мірчук,

бібліотекар,

Барська районна бібліотека для дітей,

м. Бар

Останнє редагування Середа, 20 травня 2015 09:52