Menu

project UBA

Джонатан Сафран Фоер - «Страшенно гучно і безмежно близько»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Коли я читав цю книгу, у мене були гирі на серці.
«Я безмежно довго блукав вулицями Нью-Йорка, я шукав людей, я шукав замок, який відкриває ключ з написом Блек, я шукав розгадку. У кожного з побачених людей були власні гирі, були власні радощі. Вони не ставили самі собі синців за різні помилки, але вони так само відчували душевний біль. Вони не винаходили нових пристосувань, але вони так само хотіли змінити світ на краще ... »

«Я страшенно довго ходив по світу, спочатку йдучи від сім'ї, а потім повертаючись до неї. Я ходив і відповідав на запитання - для цього у мене були дві руки, і було дві відповіді – «так» і «ні». Я не любив говорити. Щоб щось сказати по-справжньому, потрібно передати в цьому всі свої відчуття – але це ніколи не вдається. Ні з першої, ні з двадцять першого спроби. Простіше написати на папері: «Я не говорю ... Вибач ...». На папері завжди все простіше. Шкода, що тільки його завжди не вистачає ... »

«Я безмежно довго не виходив з дому, зате я створив страшенно величезну картотеку людей, з якими я ніколи не був особисто знайомим, і які ніколи не здогадувалися про моє існування. В один день до мене прийшов 9-річний хлопчик, який шукав ключ. У мене не було ключа, але я міг допомогти йому в пошуках ... »

«Я була молодшою дочкою. У нашого батька була цікава бібліотека, полиці якої утворювали стіни кімнати. Через стоси книжок я підглядала, як старша сестра цілується зі скульптором. Потім він залишився зі мною. Він безмежно часто ліпив мене з натури, з страшенною регулярністю купував мені журнали на різну тематику, які я не могла читати, тому що мене очі підводять ... »

На життя кожної людини припадає хоча б одна величезна громадська катастрофа: чи то це бомбардування Дрездена, чи то це трагедія 11 вересня. Кожна з подібних трагедій відгукується моторошним відлунням в долях мільйонів людей. Якщо всі ці особисті трагедії з'єднати в одне ціле, то не вистачить ніяких гир на серці, ніяких сліз, ніяких криків. Але трагедії все відбуваються, відповідно утворюються нові гирі, нові сльози, нові крики.

        Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

 

текст писав Сергій Мірчук,

бібліотекар,

Барська районна бібліотека для дітей,

м. Бар

Останнє редагування П'ятниця, 31 липня 2015 10:16