Menu

project UBA

Джордж Мартін - “Гра престолів”

 

"Рекомендують діти..."

"Гра престолів": гра на виживання

Познайомився я з цим світом нещодавно. Мене відразу ж захопила атмосфера цієї серії книг.

Середньвіччя... Для кожного з нас це принцеси, славетні лицарі і багато-багато романтичної фіґні. Цей цикл книг розповідає не про те середньовіччя, про яке ми всі знаємо. Звісно, в книжці є гарні принцеси і красиві краєвиди замків, але там показана вся жорстокість, яка не описується у піснях і баладах.

Письменник показав, що реальність не така, як у романтичних книгах. Що реальність кардинально відрізняється від того, що ми звикли чути про середньовіччя. Це суворий край, де виживають тільки сильніші. Світ, де зими йдуть по десять років, де навколо вороги, "а Зима вже близько". Війни за престол, інтриги, заколоти...

Трішки крові, драми, прекрасного сюжету, чудових пейзажів, гарно прописаних персонажів, незабутня атмосфера Вестеросу і ви отримаєте цикл книг "Пісня льоду і полум'я". Щодо персонажів, то там немає ні поганих, ні хороших. В цих книгах показано, наскільки можуть бути різні характери у людей. У кожного з персонажів є своя ціль. Всі персонажі кардинально відрізняються один від одного. Кожен має свої амбіції і право на трон. Всі персонажі показані як з хорошої сторони, так і з негативної.

Про сам сюжет я можу сказати коротко. Сюжет є добре продуманий і створений блискуче. Такого сюжету ви не знайдете ні в одній книзі. Одним словом, сюжет особливий.

Звісно, сам письменник Джордж Мартін відзначився своєю жорстокістю, щодо головних персонажів. Не з просто так його називають найбільшим "серійним маніяком" в історії літератури. Але цю свою справу він робить прекрасно. Звісно, є ще серіал, який я іноді переглядаю, але, як на мою думку, книга цікавіша, оскільки саме в книжній версії показано різнобічність характерів і всі деталі, яких немає в серіальній версії. Тому, на мою думку, цикл книг "Пісня льоду і полум'я" є прекрасним витвором мистецтва. Звісно, в українському перекладі вийшло поки що три книги з п'яти. Хоча, скоро в світ вийде шоста книга, а сам письменник буде починати роботу над сьомою частиною циклу.

Тому цикл романів "Пісня льоду і полум'я" раджу до прочитання.

10/10  

Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писав Саша Рогашко
м. Рівне

Останнє редагування П'ятниця, 12 лютого 2016 10:28