Menu

project UBA

Елена Мулюкина - «Как маме все успеть»

 

Не "Бібліотекарі рекомендують..."

 

Книжку мені подарували на день народження, бо інакше, я її точно не купила би. Але тішуся, що вона таки попала мені в руки.

Це така собі шпаргалка з тайм-менеджменту для мам, щось середнє між флай-леді і флай-мамою. Прочиталася мені тижні три тому, хоча з відгуком я тягнула час. Ну бо цю книженцію треба не тільки прочитати, але й робити те, що там написано, а то користі з неї буде як з холодної батареї в морозяну погоду. Тому я чесно трохи більше тижня її практикувала і тепер можу написати повноцінний відгук не тільки про те, що там написано, але й про те, чи воно приносить якісь результати на практиці.

Отож, після прочитання я покрутила книжкою в руках з думкою, що нічого нового я не взнала, що книжка «висмоктана з пальця» і що авторка просто розписала всім давно відомі істини: що мамі з маленькою дитиною важко знайти час для себе, але це конче необхідно, що треба планувати свій день, що треба писати списки справ на завтра, що якщо щодня прибирати по трошки то в хаті буде чисто…. Ну, в такому дусі. Більшість з запропонованого я й так час від часу робила: і списки справ писала, і пробувала щодня прибирати все потрохи і все нараз, і так далі. Але якщо руку на серце – то діяло то не довго, за кілька днів такого планування я видихалася, плювала на все, і йшла спати замість того, щоб складати списки справ на завтра. Тому книжку спочатку сприйняла з великим скептицизмом.

Але фішка книжки в іншому: хоч там і нічого нового нема, зате авторка спромоглася подати всім відому інформацію таким чином, що її легко застосувати. Всі «стратегії» подані у вигляді чіткого плану, що, як і в якому порядку робити. Є чіткі конкретизовані завдання, які треба виконувати, щоб досягти результату. Ну, наприклад: щоранку робити зачіску і макіяж, вести щоденник успіхів, скласти меню страв на тиждень, скласти чіткий план справ на завтра, і не забути вписати туди поснідати, зробити зачіску і макіяж, відпочити і так далі… Наведено схемки і таблички, як те все краще зорганізувати, щоб самій не загубитися у власних же справах.

Розказано-розписано де взяти вільного часу, чим зайняти дитину, як скласти меню на тиждень, як підтримувати порядок в дитячій і навіть що робити, коли нічого робити не хочеться. В кожному розділі описано ситуації, проблеми, які можуть виникати і варіанти, як все можна вирішити. І до кожного розділу дано конкретні завдання.

На практиці – реально помагає. Я ніби то нічого нового і не робила, всі домашні щоденні справи залишилися як завжди, роботи менше не стало, але… Але я стала менше тратити на них часу, менше втомлюватися, і, відповідно, краще почуватися. Так що книжка таки корисна виявилася.

Усім мама, які почуваються скаженими білочками, загнаними в колесо домашньої рутини, рекомендую почитати і скористатися порадами на практиці.

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

 Текст писала Юлія Слабак,

блогер,

м.Левіце, Словаччина

Останнє редагування Вівторок, 12 травня 2015 15:19