Menu

project UBA

Елізабет Гілберт - «Природа всіх речей»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

“Мені завжди хотілося тільки одного – пізнати цей світ. І тепер, коли моє життя добігає кінця, я можу сказати, що знаю про нього набагато більше, ніж тоді, коли тільки в ньому з’явилась. Ба більше: моя частинка влилася до того моря знань, що утворилося за цілу історію людства – стала, так би мовити, ще однією книжкою у гігантський бібліотеці. А це вже неабищо, сер. Кожен, хто може про себе таке сказати, прожив щасливе життя.”

Під простою назвою роману схований унікальний витвір, хроніка, так би мовити, природознавчого наукового життя ХІХ сторіччя. Це був час соціального прогресу. Це був час, коли почалось заперечення суворих релігійних канонів, і доведення принципів створення людини за допомогою процесу боротьби за виживання, що називається еволюцією. Елізабет Гілберт припустила (суто з жіночої точки погляду), що окрім Чарльза Дарвіна та Альфреда Уолеса могли бути інші науковці, що дійшли до такого ж висновку, що й відомі світу цього. Так чому ж цим науковцем не може бути звичайна жінка, нащадок свого сторіччя, негарна цнотлива пані з важкою долею, або, якщо можна так висловитись, абсолютно позбавлена нормального людського життя. Знайомтесь, Альма Уіттакер.

Вона була донькою відомого мільйонера, що не зовсім чесно заробив свої статки, але хто ж засуджує. Вона мала перевагу перед іншими, але вона нею не скористалась. Все, що вона використала, взяла у свого сірого та звичайного життя, це час. Саме так, дорогі читачі, вона взяла лише час. Ні подорожі, ні вечірки, ні спілкування, ні веселощі, ні кохання, нічого не привертало її уваги настільки, наскільки захоплювало її заняття наукою. Читаючи роман (а він досить вражаючий за розміром), моментами з’являється навіть якась рушійна сила, що надихає, як і сама історія неймовірної Алми з гострим допитливим розумом. Але вона жила в епоху наукових експедицій і революційних просвітницьких ідей… До речі, Алма – жінка-бріолог. Так, вона вивчає мохоподібні і вважає їх вишуканими, супроти інших рослин. Цікаве заняття, як для жінки.

Але чи варте воно того? Одна справа, коли служитель церкви покладає своє життя задля служіння Господу, інша – віддати своє життя служінню бріології, науки, що навіть не цікава була тогочасним науковцям. Чи є у житті речі, задля яких ви ладні будете пожертвувати власним щастям, своїм майбутнім? Цей роман змушує замислитись над важливими питаннями.

Авторка досить вдало нанизує проблеми гендерності, расової дискримінації, кохання в усіх його проявах, тілесної та нетілесної близькості, жадоби, жаги, розчарування життям…

Роман стверджує важливу істину - сила розуму безмежна, а як щось його стримує, то це точно не стать.  “Природа всіх речей” передбачає, що генії можуть ходити серед нас непоміченими. І що найдивніший та найменший предмет інтересу може привести вас до вершини.

Однозначно рекомендую для прочитання! Цей роман - роман-квінтесенція, у ньому ви знайдете все, що вам необхідно. Це я вам гарантую!

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Понеділок, 23 жовтня 2017 12:10