Menu

project UBA

Ендрю Скотт Берг - “Геній”

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Історія людини, яка відкрила світові Гемінгуея та Фіцджеральда

Часом трапляється так, що не читач знаходить книгу, а книга знаходить читача. Цього разу так трапилося і зі мною.

Вперше я побачила видання у вітрині магазину, але мене зачепила лише назва великими білими буквами на обкладинці Гений… у метушні вулиць я пройшла повз. Наступного дня мені порадили фільм який «100% тобі сподобається» – Гений. Я вирішила, що це доля і подивилася фільм, а уже ввечері я тримала в руках книгу на 780 сторінок і гадала, коли ж то я її прочитаю! І все ж таки прочитала!

Чи замислювалися ви скільки кропіткої роботи автора та редактора витрачається на те, щоб ви насолоджувалися приємною книгою? Скільки часу витрачається на те, щоб зробити її такою як ті, що уже знаходяться на полицях в книжкових магазинах? А якщо взяти до уваги, що це 1930 рік і автори приносять або надсилають свої рукописи написані «від руки», і переписують потім по декілька десятків разів (а якщо один рукопис займає собою декілька ящиків???!!!), редактору потрібно розібрати почерк, відчути історію, помітити усе те, що не помітив автор, передати рукопис на друк, перевірити віддруковане і аж потім, пройшовши n-кількість складних етапів книговидання, станеться диво, а може й не станеться – книга стане відомою або забутою.

Читаючи роман ви поринете у дивний, магічний світ Макса Перкінса – видатного редактора з допомогою якого світ дізнався про Гемінгуея, Фіцджеральда, Вулфа…

Ні в якому разі не подумайте, що ця книга – нудна біографія. Це не так. З першої і до останньої сторінки ви будете знаходитися разом з Максом – людиною з редакторським духом та неймовірним відчуттям тексту та сердечно хвилюватися з приводу того яку назву краще обрати для роману, як умовити колегію затвердити роман до друку якщо він абсолютно не відповідає моральним принципам того часу, як допомогти Фіцджеральду вийти з глибокої дипресії; ви будете рибачити разом з Гемінгуейєм і допомагати Вулфу позбутися «зіркової» хвороби.

Книга розгорне перед вами цілий світ літератури «втраченого покоління», у ній розтікаються тисячі річок які стануть для вас цікавими і ви будете нишпорити у Вікіпедії у пошуках деталей того, про що мимохідь сказано у романі.

Ця книга для фанів літератури, для тих, хто прагне дізнатися те, про що не написано у енциклопедичних біографіях авторів, а саме про те, якими вони були, коли залишалися сам на сам зі своїм редактором, який за час своєї роботи виконує ще й обов’язки особистого психолога.  

 

Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писала Олена Горобець,

директор бібліотеки НАСОА

м. Київ

Останнє редагування Субота, 20 січня 2018 09:57