Menu

project UBA

Еріх Марія Ремарк - «Тріумфальна арка»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Не багато що на світі довго буває важливим

Починала зноймоство з творчістю Е. М. Ремарка з цього видання. Його книги входять до списків must-read, ці книги очолюють літературні рейтинги, його творчістю захоплюються, цитати з книг Ремарка стали афоризмами. Однак є щось таке, що навіює смуток і процес читання перетворюється на важку дорогу на шляху боротьби з депресією та подолання важкого емоційного «похмілля». Важко визначити точно, що ж саме перетворює книги всесвітньовідомого автора на щось надто складне та виснажуюче.

Кажуть, що успіх будь-якого літературного, журналістського або рекламного продукту залежить від трьох «С»: СТРАХ, СМЕРТЬ, СЕКС…Тож, в принципі, у Ремарка це все є, а отже не дивно, чому настільки популярні його романи.

Чудова назва роману «Тріумфальна арка» навіює романтичний настрій, але це, якщо ти, впринципі,  не володієш інформацією про тематику творчості Ремарка. Події відбуваються в міжвоєнний час у Франції. Головний герой кваліфікований німецький хірург на ім’я Равік, який змушений жити без документів в Парижі і оперувати пацієнтів замість менш кваліфікованих лікарів… Але про це ніхто нічого не має знати…Він отримує свої копійки за професійно проведену операцію, адже рятувати життя – це його покликання. Познайомившись із жінкою, маловідомою та бездарною акторкою, його життя змінюється. Ніби все те ж саме, але інше. Роман сповнений думок, переживань, емоційних злетів та падінь, іноді він здається просто безглуздою вигадкою депресивного маніяка (це, як на мене).

Автор дуже детально описує пейзаж, сірість та буденність оточуючого світу. Детально описує і внутрішній світ героя, що мимоволі стає причиною нашої туги, бо нам  не хочеться миритися з думкою, що у нього немає майбутнього. Нескінченно привабливий у своїй щирості, Равік зберігає вірність благородним моральним принципам і слідує їм у простих життєвих ситуаціях.

Це роман про любов, війну та смерть… Пекельне поєднання емоцій. Це сумний роман про пусту жінку та відчайдушного чоловіка, це роман про пристрасть, яка може і повинна завершитись трагедією.

"Хороший кінець буває тільки тоді, коли до нього все було погано. Набагато краще поганий кінець", - так стверджує один з героїв знаменитого німецького письменника Еріха Марії Ремарка. А ви погоджуєтесь із цим?

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Четвер, 12 жовтня 2017 18:15