Menu

project UBA

Фенні Флеґґ - «Смажені зелені помідори в кафе "Зупинка"»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Що може бути кращим, ніж подорожувати потягом? Навколишнє життя проминає перед тобою розміреною течією. А ти їдеш… Не зчулась, як настав час виходити. Потяг зупинився неподалік невеличкого кафе «Зупинка». Зайшла трохи зігрітись і зайняла маленький столик  у кутку. Біля прилавка стоять дві жінки: одна неймовірно гарна, а інша – схожа на бешкетницю, навіть погляд у неї особливий… грайливий. Біля столика порається гарний юнак. Намагаюсь не звертати уваги на його досить помітну ваду – в нього немає руки. Але ця обставина аж ніяк не перешкоджає йому так вправно господарювати! Навколо мене голосно, всі щось обговорюють, хтось забагато сміється, з вигляду шериф. Питаю, що ж мені порадять на обід. «Я вам раджу скуштувати смажених зелених помідорів з хрусткою скоринкою, що готує наша Онзелл, неперевершена страва! А наше барбекю, яке робить Великий Джордж, найкраще у всьому штаті. Закладаюся, ви такого ще не куштували. А на десерт можна випити кави з нашим фірмовим лимонним пирогом» - чую у відповідь. Мені приносять замовлення, і я поринаю в неймовірну країну ароматів. Як же смачно все виглядає! Запевняю, це мій найкращий обід…

Ось так я з головою поринула у світ, яким жила Америка на початку ХХ століття, точніше його перша треть. Маленьке містечко Вісл-Стоп, штату Алабама. Це були часи Великої депресії, не найкращі, хочу вам сказати, часи Америки. Вісл-Стоп жило своїм життям, іноді складалось враження, що всі жителі в ньому – це одна велика і дружна родина, де є піклування один про одного та взаємодопомога.

Історія неймовірна, адже ми разом з письменницею здійснюємо справжню подорож часом. Роки Великої депресії, війни перетинаються з сучасністю, де розповідь ведеться від особи місіс Тредгуд, що тимчасово перебувала в будинку для літніх людей «Трояндова тераса». Вона знайомиться з пишнотілою жінкою на ім’я Евелін Кауч, яка зовсім втратила смак до життя. Саме їй вона і розповідає неймовірну історію маленького містечка, історію його жителів, історію кожного будинку, що там знаходився. Все це відбувається наприкінці 80-тих років. Завдяки цим зустрічам і розповідям Евелін намагається змінити своє життя на краще.

Якби ви знали, як хочеться мені розповісти все те, про що я прочитала в книзі. Як хочеться приділити увагу кожному головному герою чи героїні, познайомити вас із ними, щоб ви, не дай Боже, не обійшли увагою цю історію. Але ця роль належить автору…  Я не можу і не буду радити читати її обов’язково всім. Чому? Не знаю… Але щось підказує мені, що, якщо вже ви і прочитаєте цю книгу, ви її ніколи не забудете.

Одне скажу вам, наступного літа я таки приготую смажені зелені помідори!

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування П'ятниця, 23 грудня 2016 08:39