Menu

project UBA

Галина Пагутяк - «Сни Юлії і Германа»

 

"Письменники рекомендують..."

 

Із чим я змогла би порівняти прозу Галини Пагутяк? Для мене це – як велика скриня зі скарбами. Відкриваючи її, дістаю щораз новий, щораз інший скарб. Дістаю поволі, без будь-якої послідовності, навмання. І щораз кожен наступний дарує мандрівку – особливу, цікаву, неповторну.

Кожен скарб – це цілий Світ. Ба навіть кілька світів.

Один із таких, безцінний, під назвою «Сни Юлії і Германа» - це майстерно переплетені кілька світів, кілька сюжетів і навіть століть. Містичні мандрівки у снах і у часі, відчуття тривоги і передчуття трагедії... Двоє героїв із різних часових просторів у снах бачать себе в іншому часі й інших місцях.

Книга з першої сторінки не відпускала мене ні на мить. І продовжує тримати. До того ж, всі відчуття під час роботи над цим романом письменниця описала в «Кенігсберзькому щоденнику», який паралельно вела. Це щось нове і непересічне в літературі, принаймні сучасній, бо такого досі не зустрічала. Це дивовижно.

У моєму рейтингу книг Галини Пагутяк ця книга займає перше місце. Нехай це звучить пафосно і голослівно, але я вражаю цю книгу геніальною!

А ще мене дуже тішить, що свого часу я віднайшла у Всесвіті цю Скриню; що поки не всі скарби дістала, і на мене чекають інші мандрівки...

 

         Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писала Алла Рогашко
м. Рівне

Останнє редагування Вівторок, 27 жовтня 2015 15:34