Menu

project UBA

Гійом Мюссо - “Сентрал-парк”

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Саме з цієї книги відбулось моє перше знайомство з творчістю автора. Гійом Мюссо увійшов у літературні кола досить тріумфально. Невідомий нікому автор надіслав свій перший рукопис в одне з провідних французьких видавництв. Видавництво не лише видало роман, книга була продана мільйонним тиражем та перекладена 20-ма мовами світу. Завдяки такому зірковому дебюту, автор швидко набув слави видатного письменника, яким зачитуються жителі всього світу. Оце так прорив!

Роман «Сентралл-парк» - це такий собі симбіоз жанрів. Тут ви знайдете чудову детективну лінію, романтичну історію, життєву трагедію та певні фантастичні елементи. Сюжет розгортається навколо двох незнайомих людей (чоловіка та жінки), які за дивних обставин опинились прикуті один до одного наручниками в самому серці Нью-Йорку, Сентралл-парку. Ніхто з них не може чітко пригадати події минулої ночі, тож перед героями постає безліч таємниць. У кожного з них є своя історія, яку вони намагаються розповісти один одному. На перший погляд, читач має справу з достатньо інтригуючим детективним романом, сюжет якого намагається розгадати. Однак згодом історія починає затягувати зовсім в інше русло.

Героям доведеться не лише розібратись в чому справа, а й впевнитись у тому, що це насправді відбувається. Автор дуже смачно подає нам таємниці, а потім приправляє їх ще більшою кількістю питань без відповіді, аж до закінчення книги. А закінчення книги досить незвичне.

«Сентралл-парк» можна віднести до списку книг з непередбачуваним фіналом і це не обговорюється. А, говорячи про фінал, я наголошую на розкритті таємниці, а не на фактичному завершенні роману (без спойлерів).

Щодо мене, вважаю, що книга досить вдала для першого знайомства з творчістю автора. Для любителів подібної літератури книги Гіома Сюссо стануть частиною їх літературного життя, а для мене – це лише легкий перекус перед обідом (вибачте за подібне порівняння).

Мова роману проста, тож ви швидко поринете в книжкову історію. Приємного читання!

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Неділя, 23 вересня 2018 11:00