Menu

project UBA

Генрі Райдер Хаггард - «Копальні царя Соломона»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Коли більшу частину часу проводиш на роботі або вдома, душа прагне пригод, таких, що просто захоплює подих. А якщо чогось дуже хотіти, то воно обов’язково станеться (хоч і в дещо видозміненому вигляді). З творчістю англійського письменника Генрі Райдера Хаггарда я ще не мала змоги познайомитись, аж до цього року. Його називають класиком світової пригодницької літератури та одним із фундаторів жанру фентезі (і тепер я зрозуміла чому). А провідні літературознавці надали йому титул творця літературного жанру «загублений світ».

Його знаменитим твором вважають саме роман  «Копальні царя Соломона» (і його продовженням «Алан Квотермейн», адже кількість продажів примірників просто приголомшує (83 мільйони проданих примірників книжки лише до 1965 року). Тож, із впевненістю можна сказати, що я прочитала одну з найпопулярніших книг усіх часів (і я повністю згодна з літературознавцями).

Цікавим є той факт, що історію нам розповідає відомий мисливець Аллан Квотермейн, що вирішив її записати аби колись про це дізнався його єдиний син. А все почалось із випадкової зустрічі. До Квотермейна звернувся по допомогу такий собі сер Генрі Куртіс, єдиною метою якого було знайти свого брата, що вирушив на пошуки скарбів і зник безвісти. Місце, куди вони збирались, не що інше як копалини відомого царя Соломона, що славився своїм багатством.

Ця подорож вельми складна та небезпечна, але можливість розбагатіти і забезпечити майбутнє своєму синові все ж зіграла свою роль (адже за виконану роботу гідом Квотермейну мали добре заплатити, а ще й ця чудова можливість знайти діаманти). У подорож до копалень царя Соломона вирушають  мисливець Аллан Квотермейн, капітан Гуд, сер Генрі Куртіс та декілька їхніх помічників. Їхні пригоди настільки захоплюють, що просто не можливо відірватись. Враховуючи атмосферу книги, сюжет та яскраві описи усього, що відбувалось з нашими героями, читач просто поринає з головою у неймовірні пригоди.

Мандри, таємниці, небезпеки – цим сповнений фентезійний роман. А для любителів подібного жанру та тематики, це взагалі знахідка!  Не відкладайте знайомство з автором (якщо ви, звичайно, ще не читали його книг), не відкладайте знайомство з книгою (якщо ви читали інші його романи). Ця історія дійсно захоплива.

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Понеділок, 29 січня 2018 20:30