Menu

project UBA

Гевін Френсіс - «Дивовижні пригоди всередині тіла. Велика подорож від голови до п’ят»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

«Так дивно влаштовані наші душі,

і такі тонкі нитки ведуть нас до достатку або краху»

Мері Шеллі «Франкенштейн»

Той, хто полюбляє подорожі, безумовно, повинен оцінити і цю. Хоча вона буде й дещо незвичайною, враховуючи маршрут. Тож, рушаймо.

Наше тіло – надзвичайно складний механізм, який повністю досі не вивчений. Уявіть собі, скільки всього можна ще дослідити, скільки всього можна дізнатись та відкрити! Лікарська практика доктора Гевіна Френсіса демонструє всю ту складність та неоднозначність людського організму. Доктор Френсіс – хірург в ортопедії й нейрохірургії, він працював в Арктиці, Антарктиді, Африці, Індії, Європі… Він мріяв стати географом, а став лікарем (і довів, що це майже одне й те саме).  І зараз він ділиться з нами своїм досвідом.

Ця книга - це така собі карта, абетка людського тіла з усіх кутів зору. Але, в першу чергу, дивує захоплення лікарем красою людського тіла, будову якого він порівнює з шедеврами світових митців (надзвичайно творчий підхід, яким не перестаєш дивуватись протягом читання книги). У книзі 18 глав, кожна з яких по-своєму розкриває таємниці органів людини, їх будову та надзвичайну історію. Враховуючи дуже легкий стиль написання, книга читається на одному диханні, але деякі абзаци ти перечитуєш знов і знов. Книга збагатить ваші знання не лише з анатомії та медицини, а й мистецтва, літератури, філософії та психології. Так, ця книга про медицину. Але написавши так, я не буду зовсім відверта з вами. Це не енциклопедія, не фантастика, не довідник та не підручник. Це серія розповідей про тіло, хворе й здорове, живе та те, що за крок від смерті.

Реальні історії життя людей настільки збагачують розповідь, що ти немовби знаходишся поряд із ними, у лікарському кабінеті зі стетоскопом в руках. Тут ти дізнаєшся і про те, наскільки складний мозок людини, що досі викликає безліч питань у лікарів, про надзвичайну можливість людини бачити, про те, як працюють наші легені, про примхи печінки, про постійну та нелегку роботу нашого серця, про кінцівки, які мають цікаву історію. А головне – ви дізнаєтесь, наскільки складне та невимовно гарне тіло людини. І після прочитання книги починаєш якось по-іншому ставитись до свого організму, я б сказала з якоюсь повагою.

Дуже змістовна, гарно структурована і надзвичайно пізнавальна робота. Тут є ілюстрації, але вони не страшні, як може здатись на перший погляд, вони допомагають краще зрозуміти написане. Дивує ще й стиль викладу, в якому простежується невимовна любов до своєї роботи та повага до кожного пацієнта. Про таких лікарів говорять «лікар від Бога». І про таке дійсно приємно читати!

 

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування П'ятниця, 02 березня 2018 19:36