Menu

project UBA

Іен Мак’юен - «Амстердам»

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

З творчістю цього автора я почала знайомство саме з цієї книги, то й не дивно, адже попередні його творіння не досягли такого успіху! Саме його роман «Амстердам» отримав Букерівську премію, решта виявились не такими суттєвими. «Амстердам» - це життєва, реалістична та дещо депресивна історія.

На похороні своєї коханки зустрічаються два друга середнього віку. Так, я все правильно написала, жінка мала стосунки з обома чоловіками. Життєрадісна, активна, розумна та цілеспрямована Моллі померла від розсіяного склерозу, що повністю знищив не лише її красу, а й її особистість. Після похорону двоє друзів ще довго розмовляли про швидкоплинність та непередбачуваність життя, тож домовились один з одним про послугу. У випадку хвороби одного з них, інший допоможе йому з гідністю залишити це життя. В принципі, нічого складного, але ж це не простий крок, як може здатись на перший погляд.

Два чоловіки займаються справою свого життя: один – головний редактор відомого журналу, інший – композитор, що мріє про успіх на своєму поприщі. Здавалося б, їх долі нічого не пов’язує, вони різні, але вони дружать вже багато років. Через певний конфлікт стосунки їх погіршуються. Але в четвертій частині книги, читач вже починає задаватись питанням типу «що ж повинно статись, аби чоловіки все ж виконали свої обіцянки?».

Кожен з героїв йде власною дорогою до свого кінця. Так, так, ми маємо змогу спостерігати як руйнується дружба, як нівелюються принципи, як знищується людяність. Амбіції героїв слугують причиною такого закінчення історії. Ця трагікомедія змушує замислитись над деякими речами і все ж дає змогу посміятись з абсурдності ситуації, до якої герої самі себе довели.

Якби мені задали звичайне до цієї рецензії питання, я б з упевненістю відповіла, що не всім би рекомендувала для читання цю книгу. Хтось може і зазирне у глиб сюжету, тоді розкриє для себе певні істини. Іншим же роман може здатись дещо нудним та нецікавим.

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Субота, 01 вересня 2018 07:46