Menu

project UBA

Каріна Рісі - «Кохання, яке мене знайшло»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Я вже писала наскільки скептичне ставлення в мене до романів про кохання. Чи то в кохання я не вірю, чи просто аж занадто ванільно вони його описують. Бувають, звичайно, моменти, коли заманеться чогось романтичного, аж дух захоплює…Тоді поринаю в атмосферу, сповнену романтичних пригод та стосунків (але це відбувається дуже рідко).

Восени, мабуть, такі періоди не дивина. Цього разу вирішила відпочити та почитати щось «легке» і вибір пав на абсолютно невідомого мені автора Каріну Рісі з її романом «Кохання, яке мене знайшло» (але читала російською мовою). Тож, я взагалі не здивувалась описам, деталям, почуттям, тощо. Було бажання кинути читання і навіки забути про цю книгу, коли героїня не могла знайти кнопку «DELETE» на друкарській машинці.

Що, вибачте?

Тоді я замислилась, а що ж буде далі? Ймовірно, кинула б читати, але не люблю цього… (За винятком роману Донни Тарт «Щеголь»…ну не пішов він мені). А отже, цю книгу я мужньо дочитала до кінця. Звичайно, зі стилю мого викладу, у вас може скластися враження, що ця книга – приклад такої низькопробної літератури, що її читання - це перший крок у безодню. Зовсім ні, наперед мала б вибачитись за свою категоричність.

Сюжет роману дійсно заінтригував, саме це і стало причиною для читання книги. Молода дівчина Софія живе у сучасному світі, де є абсолютно все для нормального існування (я маю на увазі усі блага суспільства). Маючи роботу, але при цьому ненавидячи її та свого боса, вона все ж працює, бо іншого виходу оплатити оренду помешкання в неї не має. В неї є друзі, яких вона любить, але справжнього почуття кохання її юна душа так і не відчула. А якщо бути відвертою, вона в кохання, а тим паче в шлюб, просто не вірить.

Неприємний  інцидент з мобільним телефоном стає приводом для купівлі нового. Після такого шопінгу життя Софії зміниться раз і назавжди. Одним натисканням кнопки на новому мобільному пристрої вона опиняється…у ХІХ столітті. От дивина яка!

Там юна героїня знаходить не лише повну відсутність необхідних для себе речей, а й зустрічає кохання. Кожний зміг би здогадатись, що тут перед дівчиною постає безліч невирішених і занадто складних питань. Чого прагне юна дівоча душа? Чи здатне кохання змінити плани на майбутнє? Чи варта одна зустріч цілого життя?

Ця книга - просто відпочинок для душі, солодка симфонія кохання. Атмосфера відносить тебе у світ пишних суконь, балів, екіпажів, суворих моральних норм та принципів, званих обідів та приємних розмов. Це те, що потрібно холодної дощової осені!  

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Вівторок, 14 листопада 2017 19:10