Menu

project UBA

Карлос Руїс Сафон. Тінь вітру

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Немає, мабуть, серед книгоманів тих, хто не любить читати книги про книги. Це одна з найулюбленіших книжкових тем. Попри те, частенько їх вибір відбувається зовсім випадково, як от у мене вийшло з книгою, що назавжди мені запам’ятається. Тут варто зазначити, що не лише я так високо оцінюю творчість Карлоса Луїса Сафона, роман завоював 15 міжнародних премій і став найпопулярнішою книгою в європейських рейтингах. Отож, перше, що я хочу сказати, - ця книга про книги надзвичайно атмосферна та захоплююча.

Батько маленького Даніеля вирішив відкрити синові таємницю, аби лиш той пообіцяв, що буде зберігати її. Привівши сина на Цвинтар забутих книжок, де знаходяться книги, які вже ніхто не читає, він запропонував обрати Даніелю книгу. Батько взяв з нього обіцянку про те, що він її прочитає і буде берегти. Серед довгих та височенних стелажів дитина мала обрати ту єдину книгу!

Вибір був зроблений: незвичайна книга, про яку мало хто може розповісти, навіть охоронець Цвинтаря забутих книжок. Авторство належить такому собі Хуліану Караксу, чия творчість знаходиться під великою таємницею. Вся справа в тому, що автор написав багато книг, але ніхто про них нічого не знає.  Прочитавши книгу, Даніель настільки зацікавився творчістю автора, що вирішив знайти інші його творіння. Однак більше про Хуліна Каракса нічого не було відомо. Незабаром життя хлопця змінюється. Його починає переслідувати людина в чорному, яка наче вийшла з самих сторінок роману Каракса. Незнайомець намагається отримати останній примірник роману автора, що зараз знаходиться у Даніеля. Але ж хлопець дав обіцянку батькові охороняти книгу. Дізнавшись про те, що всі інші примірники книг Хуліана Каракса були нещадно знищені, хлопець розуміє загрозу, що нависла над ним.

«Тінь вітру» - це перша історія з циклу містичних романів «Цвинтар забутих книжок». В ній виз найдете все: цікавий та захоплюючий сюжет, відданість, вбивство, ревнощі, кохання, вишуканий авторський стиль, а головне надзвичайну таємницю, що огортає весь роман.

Однозначно рекомендую для читання, хоча б для того, аби підтвердити або спростувати думку про те, що Карлос Луїс Сафон – це ще один Ден Браун або Умберто Еко.

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Четвер, 25 жовтня 2018 16:01