Menu

project UBA

Карлос Руїс Сафон - «Ігри янгола»

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Це вже друга за рахунком книга автора, яку я прочитала. Той факт, що вона є продовженням циклу «Цвинтар  забутих книжок» значно підігріла мою уяву про роман. Вся справа в тому, що автор пише не лише захопливо та цікаво, його книги переносять нас у містичну Барселону, де, власне, і відбуваються події цілого циклу. Враження від книги є настільки сильним, що просто не встигаєш насолоджуватись кожною сторінкою, ти ніби летиш над сюжетом з превеликим бажанням дізнатись його закінчення.

Тепер трохи про сюжет. Життя Давида з самого народження склалось не так, як про нього можна було мріяти уві сні. Батько повернувся з війни геть відстороненим від життя з болючим відбитком пережитого там. Мати не витримала життя з абсолютно чужою людиною, агресором та п’яницею, тому швидко зібрала речі та покинула малого сина напризволяще з тим, що залишилось від батька. Моральна руйнація відбилась на вихованні сина, точніше на відсутності цього виховання. Та одного разу батько трагічно загинув, а Давида, який на той момент досягнув юнацького віку, взяли на роботу в редакцію однієї  з газет. Поки він виконував там таку-сяку роботу, видавець помітив письменницький талант хлопця і запропонував йому писати для редакції. Можливості хлопця були дійсно надзвичайні…

Однак одного разу лікар ставить йому невтішний діагноз, а тут, як мана небесна, до хлопця звертається один французький видавець на прізвище Кореллі з пропозицією написати для нього книгу на замовлення, книгу, що здатна змінити світ. Кореллі пропонує молодому письменнику таке, від чого той просто не може відмовитись, адже на кону його життя. Давид навіть не розуміє яку угоду він уклав з людиною, про яку навіть нічого не знає. Згодом він дізнається, що французький видавець на прізвище Кореллі вже давно належить царству мертвих, а від його видавництва залишилась купка попелу. Тож  з ким тоді він уклав цю дивну угоду? Розуміючи, що він має справу з чимось темним та лихим, Давид навіть не уявляє що робити далі…

Книга за сюжетом дуже схожа на всесвітньовідому філософську драму Гете «Фауст». Однак є одне «але»: Кореллі - це не частина тої сили, що вічно прагне зла та вічно робить благо. Це справжнє зло у всьому його прояві, що несе за собою чергу зі смертей та божевілля.

Роман трохи нагадує проблематику «Майстера та Маргарити»: є і місто в центрі сюжету, і письменник, і рукописи, що не горять, і кохання,  і навіть сам диявол власною персоною. Є над чим подумати та провести певні компаративістичні дослідження.

Що ж тут скажеш, захопливо та містично. Книга оповита цілим клубком таємниць та смертей, дивних збігів та яскравих героїв. Головний герой – це той, чиїми очима ми бачимо все, що відбувається навколо. Це борець, але від нього нічого не залежить. Однозначно рекомендую для читання, а я полюватиму на третю частину циклу. А вам бажаю гарної подорожі до таємничої Барселони!

 

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Понеділок, 29 жовтня 2018 19:50