Menu

project UBA

Катажина Грохоля - «Я вам покажу!»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Напевно, якби не рекомендація та, безпосередньо, пересилка цієї книги від Юлі Білоус, я би її ніколи не прочитала. Але от книга мною прочитана і я абсолютно про це не шкодую!

Насамперед, читання цієї книги – це ніби перебування в голові жінки, це ніби після важкого трудового дня подивитися «типову жіночу» мелодраму, відволіктися від власних думок та переживань і поринути у чуже життя, емоції та  події.

Головна героїня роману – Юдита – 38-річна жінка, яка має 18-літню доньку, і яка після невдалого шлюбу перебуває на порозі створення нової сім’ї.

Польська письменниця зуміла зацікавити мене тим, що хоч у нас з головною героїнею значна різниця у віці, але вона така ж як і я та і ви також. Адже нас у будь-якому віці турбує одне і те ж: сім’я, робота, чоловік, подруги і т. д. І ми завжди мучаємося одними і тими ж питаннями, типу: Що він про мене подумає? Чи він мене дійсно кохає? Чому він не пише (не телефонує)? Що приготувати на вечерю? Як усе встигнути?

Хіба ні? Погодьтеся, десь там, у глибині нашої жіночої душі, такі питання завжди виникають і чого ж тут мовчати, далеко не один раз в день вони дають про себе знати! Так-так!

Я не впевнена, що майбутнє саме за такою жіночою прозою, як це стверджують в «Dekada Literacka», але така література має право на своє існування, хоча б заради того, щоб ви та я змогли відволіктися від власних проблем та за два дні читання цієї книги, не побоюся цього слова, прожити чуже життя.

У романі є комічні ситуації, є сумні перипетії, ця історія нагадує щоденник переживань жінки і  усі ці переживання – правдиві! Я не змогла в цій історії знайти нічого з того, щоб мені здалося «прикрашеним» або «недостовірним».

Тому, якщо ви хочете провести свій час безтурботно та відпочити – ця книга для вас!

        Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писала Олена Горобець

Останнє редагування Вівторок, 01 вересня 2015 13:15