Menu

project UBA

Катерина Кулик - Малий довідник смачних порад

 Katerina Kulik Malyi dovidnyk smachnych porad 2

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Як чудово, коли вмієш читати, -

промовила Мишка, акуратно перегортаючи сторінки

«Малої кулінарної енциклопедії»

Іноді дорослому так хочеться поринути у той безмежно щасливий світ дитинства, відчути ту легкість та незабутність, яка до сих пір зігріває душу. Таку мрійливу подорож може здійснити кожен, хто прочитає хоча б одну з історій «Малого довідника смачних порад». Ця книжечка настільки добра та позитивна, що посмішка супроводжує тебе у процесі читання. Питання про те, якою повинна бути дитяча література, знаходить багато відповідей: доброю, веселою, красивою, яскравою, легкою для сприйняття та читання, живою… Книга Катерини Кулик навіть краща за вищезазначене.

Справа в тому, що з першої сторінки читач поринає у безмежний світ яскравих сторінок, де є дружба, любов, натхнення, взаємодопомога, віра, щастя та радість. Одразу нас знайомлять з дуже милою Мишкою, яка не вміє читати, але дуже прагне навчитись цьому ремеслу. Ластівка, що прилетіла порадіти теплому сонечку, допомагає Мишці навчитись читати кулінарну енциклопедію, аби та спекла сливовий пиріг за одним з рецептів. Така плідна робота зближує тваринок і вони стають кращими подругами, які прагнуть робити лише добро для інших жителів лісу.

Ластівка та Мишка насолоджуються компанією одна одної, вони разом п’ють смачний чай з пирогами, радіють сонечку, вчаться одна в одної, організовують пікніки, допомагають зірочкам, проводять час з ведмежатком Венею. Кожна історія містить неймовірно цікаву інформацію: так мало слів, але як багато сказано!  Тут кожна дитинка дізнається про те, що таке добро, допомога, щастя, взаєморозуміння, дружба та відданість. На прикладі дружби між тваринками навіть кожен дорослий зможе відчути те щастя та безтурботність, яких нам так не вистачає. Ця книжечка дійсно чарівна, але ці чари зможе помітити лише той, хто повністю та без залишку порине у її читання.

Приємним моментом у читанні є абсолютно ідеальне оформлення книги. Сторінки не просто білі, вони розмальовані квіточками, сонячними промінчиками та хмарками, що, безумовно, пробуджує уяву, і читач поринає на ту лісову галявину, де зустрічаються жителі лісу. Окремими сторінками подаються неймовірно милі ілюстрації до книги (Мишка там просто чарівна!). А ще крутезним, на мій погляд, доповненням є місце для нотаток, як у справжньому особистому щоденнику.

Я впевнена, що всі дитячі книжечки мають свою мету, а книга Катерини Кулик «Малий довідник смачних порад» свою мету вже виконала, принаймні стосовно мене). Дякую Юлі Чепурко за таку класну книжкову пораду!

 

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Середа, 04 квітня 2018 15:38