Menu

project UBA

Леві Марк - «Викрадач тіней»

 

Не "Бібліотекарі рекомендують..."

 

Книжка «Викрадач тіней» авторства французького письменника Леві Марка. Українською мовою була видана видавництвом «Махаон».

Анотація до книжки обіцяла захопливий фантастично-містичний твір про хлопчика, який вмів «викрадати» тіні, розмовляти з ними, вивідувати в них таємниці їх хазяїв і таким чином допомагати цим конкретним людям вирішувати їхні проблеми. Герой став лікарем, щоб використовувати свій дар на добро людям і так далі, чи словами анотації – «Хлопчик виріс, став лікарем і застосовує свій дар для зцілення хворих»

Звичайно, що я очікувала від книжки багато містичних моментів викрадення цих самих тіней, багато другорядних героїв-хворих з їхніми історіями і того, як головний герой-лікар буде їм допомагати. Але мене, як читача, обдурили – книжка, хоч і доволі цікава, з хорошим сюжетом і симпатичним головним героєм, має дуже мало отих містичних моментів, на які я так сподівалася.

Я би швидше сказала, що тема «тіней» взагалі другорядна, а книжка про дивного хлопця, який в дитинстві закохався, а потім в дорослому віці розшукав свою німу-дівчинку-з-моря, бо виявилося, що він більше нікого не може покохати тільки її. Як не дивно, отакий, можна сказати, банальний любовний сюжет дуже навіть цікаво розписаний. Але де ж обіцяна містика і фантастика? Ррррр, такий інтригуючий містичний сюжет і так мало розписаний…

В кількох словах – книжка цікава, можна й почитати, але це буде не зовсім те, що обіцяє анотація. Отак от… (тут мені хочеться вкласти смайла, який безпорадно зітхає, розводить руками і каже: отакі от помідори, малята)

Я погуглила автора і він виявився дуже цікавою особистістю. Напевно, куплю таки собі якусь іншу з його книжок, щоб почитати, тим більше, є українські видання. Сподіваюся, інші книжки будуть саме тим, що обіцяє анотація.

Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Відгук надано у рамках "Читацької Спартакіади", ініційованої Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації

 

текст писала Юлія Слабак,

блогер,

м. Левіце, Словаччина

 

Останнє редагування Вівторок, 14 квітня 2015 10:22