Menu

project UBA

Левко Лук’яненко - “Від хохла до українця”

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

Хочу поділитися своїми враженнями про книгу Левка Лук'яненка «Від хохла до українця». Наприкінці минулого року в Науковій бібліотеці Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка відбулася значна подія: студентство, викладачі, співробітники мали нагоду зустрітися з легендою України - Левком Лук'яненком. Ця Людина – втілення Сина Божого, бо як інакше можна пояснити, що він, будучи засудженим до смертної кари, відсидівши 27 років політв’язнем, міг вціліти і не просто вціліти, а продовжити боротьбу за Україну аж до нині.

Книга «Від хохла до українця» була презентована на цій зустрічі (вийшла у 2014  році), як аналіз того, що відбувалося і зараз діється у нашій країні. З огляду на сьогоднішню ситуацію, третій рік війни, тисячі втрачених та скалічених кращих синів і доньок України, кожен з нас задавався питанням - за що нам це? Чому гинуть вірні сини України? Чому стільки горя і біди впало на голови тих, хто кликав війну і хто її не кликав?

А відповідь на поверхні. Ми не здали іспит на єдність, не сформувалися як нація, не ідентифікувалися як корінне населення, так і не навчилися (за 25 років мирного життя) любити ту землю, на якій живемо, мову, залишену нам у спадок, а це є величезний гріх. Якщо Всевишнім нам дано благо, а ми його не цінуємо і не шануємо, то навіщо така «альтруїстична» нація?

Книга написана настільки цікаво, читаючи її, як п’єш цілющу воду: історичні, факти, від минувшини до сьогодення, аргументовані (підтверджені фактажем, джерелами), вишукані цитати, генетичні дослідження народів, істина, що доведена життям. Прочитавши матеріал, кожен знайде відповіді на ті запитання, які його турбували чи турбують нині. Виклад матеріалу настільки захоплює, наче ведеш розмову з самою історією.

Раджу прочитати всім і замислитися.

Яка сторінка написана з мене чи для мене? Тож хто ми?

Якщо 57% жителів України є носіями єдиної хромосоми RIa (арійської), «брати»…

        Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писала Валентина Кавінська

Наукова бібліотека

Чернігівського національного університету

імені Т.Г.Шевченка

м.Чернігів

 

Останнє редагування Середа, 09 березня 2016 14:32