Menu

project UBA

Лінді Вудхед - “Містер Селфрідж”

 

"Читачі рекомендують..."

 

Ні, це не короткий зміст серіалу. Книга в оригіналі називається «Shopping, Seduction & Mr. Selfridge» і є дуже подобною документальною працею про становлення великих універмагів (тих, що зараз називаємо торгівельними центрами) в США та Англії. Не спішіть позіхати. Це одна з найзахоплюючих і найцікавіших книжок, які я коли-небудь читала. Погодьтеся, краще ніж життя не вигадає жоден автор. А Лінді Вудхед досліджує ті події, що відбувалися наприкінці XiX-на початку XX століття і надзвичайно цікаво пише про них.

Так, Гаррі Гордон Селфрідж – засновник універмагу в Лондоні, що працює і нині, - центральна фігура в книзі. Але він – настільки непересічна особистість, що вартий того. Селфрідж, насамперед, був не продавцем, а геніальнім маркетологом чи PR-щіком, як сказали б зараз. Наприклад, він придумав те, що, як більшість гадає з’явилося лише зараз:

Дитячі кімнати в магазині;

Ресторан для відвідувачів;

Розпродажі та акційні ціни;

Презентації книг та зустрічі з цікавими особистостями в універмазі;

Оформлення вітрин, як «історії» - привіт флет-леї в Інстаграмі;

Створення інфоповодів;

Рекламні публікації в пресі, які не виглядали як рекламні публікації (ведення колонок, статті, які напряму не закликали купувати), тощо.

До речі, авторка сама дуже багато років працювала у сфері моди та маркетингу, співпрацювала з великими брендами та торгівельними центрами, тож знає всю цю кухню зсередини.

Не менш цікаво читати про звичаї, норови, моду тих часів. Наприклад, про те, що дамам в кінці XIX століття не годилося відвідувати вбиральні (туалети) у громадських місцях. Чи про те, що саме надихнуло Лаймена Френка Баума на створення «Чарівника з країни ОЗ». Чи про те, як одна співачка настільки полюбляла великі капелюхи, що винаймала для них окрему каюту на лайнері; як Сомерсет Моем вивів у одній зі своїх п’єс Гаррі Гордона Селфріджа (вони «не поділили» жінку), зрештою, про те, як з’явилося телебачення, про захоплення авіаторами, тощо.

Якщо чесно, «Містер Селфрідж» настільки легко і настільки цікаво написаний, що дасть фори деяким художнім творам. Книга сподобається і тим, хто цікавиться історією бізнесу та вивчає PR чи маркетинг, управління персоналом (книга дуже сучасна в цьому сенсі, як це не дивно прозвучить), також насолоду отримають любителі історії, моди, мистецтва, та й ті, хто просто шукає цікаву і не дурну книжку «на ніч». Отже, дуже рекомендую.

 Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писала Інна Токарєва
м. Миколаїв

Останнє редагування Понеділок, 10 вересня 2018 16:56