Menu

project UBA

Луїза Мей Олкотт - «Маленькі жінки»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Ще років шість тому, перечитуючи чергові списки «потрібної літератури» для читання, вперше натрапила на роман, який без перебільшення називають одним з найвідоміших творів американської літератури для юнацтва, «Маленькі жінки». Даний шедевр належить творчості Луїзі Мей Олкотт, про яку донедавна я геть нічого не знала. Світу письменниця відома завдяки романам «Маленькі жінки» та «Хороші дружини. Видані в 1868—1869 роках ці романи багато разів перевидавалися та стали класикою книжок для дітей та підлітків. Справа в тому, що знайти цей твір на полицях наших бібліотек було досить важко, і я покинула цю марну справу, віддавшись читанню з електронного носія (в чому, в принципі, не бачу своєї провини). Отож, відразу зазначу, що даний твір ні в якому разі не варто розглядати лише як приклад літератури для юнацтва, адже читати роман може  малий і дорослий, юний і вже зрілий…

Сама назва роману «Маленькі жінки» створює атмосферу якоїсь доброти, справжності, комфортності… І ти не помиляєшся. В одному з американських містечок живуть четверо сестер Мег, Джо, Бет та  маленька Емі. Ці дівчата народилися в заможній родині, але згодом ця родина, як і багато інших, потрапили в матеріальну скруту. Членам родини довелось змінити своє таке прилаштоване до вимог тогочасності життя, і розставити пріоритети.  Справа в тому, що їх батька забрали на війну, і будинок повністю став осередком жіночого світу. Хоча родина втратила свій матеріальний статус в очах суспільства, в своїх очах і душах вона зберегла значно більше. Дівчата разом з матір’ю готують їжу, працюють, допомагають в домашніх справах, очікуючи на батькове повернення. Це розповідь про життя сім’ї, яка переживала сумні та щасливі години, і, незважаючи ні на що, залишалась дружньою та милосердною до інших. Кожна з сестер має свої риси характеру, певну рису зовнішності, яка виділяє її серед інших, своє світобачення та свої інтереси. Автор досить детально описує таких рідних і таких різних сестер. Але невід’ємною рисою їх характерів є любов одна до одної та до батьків. Це історія настільки мила та щира, що поринаєш у цей світ маленьких жінок і проживаєш з ними цей період їх життя. Зворушливий роман з сумом, іноді з гумором  вчить нас до чого потрібно прагнути та у що вірити, адже в ньому розкриваються найважливіші сімейні цінності, без яких жодна родина буде неповноцінною. Яскраво описується не тільки дружба та зв'язок сестер між собою, описується їх місце у зовнішньому світі.

Коли стає сумно, ти починаєш критикувати, ображатись, не вірити у щось чи у когось, ти не посміхаєшся і світ здається таким сірим та буденним…Життя головних героїнь було таким самим, але вони вміли знаходити радість у простих речах, а це було і залишається важливим.

Ця книга дарує емоції лише позитивні, незважаючи на перепетійне життя сестер, в яких є чому повчитися.

Бібліотекарі рекомендують!

 

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Четвер, 11 лютого 2016 15:55