Menu

project UBA

Люко Дашвар - “Покров”

 

"Вчителі рекомендують..."

А чи було з вами коли таке, що в один момент у свідомості пролунало: “Сім’я – найголовніше, що я маю!”? Якщо ні, то рекомендую Люко Дашвар “Покров” для обов’язкового прочитання. Гарантую, на родинні цінності ви подивитеся з іншого боку.

Основний сюжет розгортається навколо таємниці Яреми Довбуша і його славного роду. У далекому 1843 році сконав Ярема від руки своєї дружини вінчаної і забрав у могилу  не лише історію свого славного життя, але й своє прізвище, яке ніколи більше не згадувалося у документах та архівах до сьогодення.

У творі поєднуються дві паралелі: історична та сучасність. Головна героїня 27 річна Мар’яна Озерова за останній рік кардинально змінилася, чимало факторів тому сприяло. Все життя, прожите у злиднях, у пошуках роботи, коханого в один момент повернулося так, що доля, нарешті, зжалілася над дівчиною. Гарна робота, ось-ось хлопець, в якого шалено закохана, зробить пропозицію руки та серця, але… “всьому перепоною став цей клятий майдан”. Далі авторка делікатно знайомить нас із подіями майдану 2013-2014 року. Батько, подруга, знайомі, друзі – всі на майдані. А Мар’яні він як кістка в горлі, всі плани звів нанівець. Проте, випадковостей не буває! Все саме так, як написано долею. І дивний хлопець Ярко на тій станції метро, де не мала б бути Мар’яна, зі словами “ти – моя жінка” теж не випадковий. І пошуки спадкоємця Довбуша не випадкові, адже дівчина нарешті зрозуміла істину: ”А хто ми є – без імені, без сім’ї?”

Події майдану ніби й не основні в романі, проте саме завдяки їм розкривається основна тема – “Сім’я має бути разом”! Ніхто осторонь не стояв, навіть байдужа Мар’яна поріднилася із повстанцями, допомагала перев’язувати поранених, навчилася робити уколи. Була там вдень, не спала вночі.

Попри цікавий сюжет, історичні реалії та актуальні події нашого сьогодення, залишився гіркуватий післясмак. Якось все було передбачувано для мене. Цікаво, але новизни у розв’язці не було. Кульмінації як такої теж не було. Хотілося більшого, чесно кажучи. Але розумні речі для себе почерпнула, книжка не даремна. Рекомендую!

 

Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 

текст писала Мошак Каріна

 

м.Кіровоград

 

вчитель української мови та літератури,

 

англійської мови та зарубіжної літератури

 

Останнє редагування Понеділок, 18 січня 2016 12:36