Menu

project UBA

Люсі Мод Монтгомері - “Енн із Інглсайду”

 

Не "Бібліотекарі рекомендують..."

 

«…немає звичайних днів, бо кожен день має
в собі щось таке, чого нема в жодному іншому…»

«Енн із Інглсайду» - це шоста книжка з серії книг про Енн Ширлі канадської письменниці Люсі Мод Монтгомері. Книжку читала в словацькому перекладі, але вже від завтра книжка буде доступна українському читачеві в перекладі незрівнянної Ані Вовченко.

В словацькому варіанті шоста книжка називається «Annine lasky», і щоб вам було зрозуміло «lasky» це множина слова «любов». Як це правильно і доречно перекласти на українську, я не знаю, але суть ви зрозуміли. І така назва дуже влучно передає зміст написаного.

Отож про саму книжку: хто читав попередні то знає, що в кожній книжці описується певний період з життя Енн, і кожна наступна книжка якби продовжує попередню, рік за роком. Але в шостій книжці я «впріла» вже на першій сторінці, бо виявляється, Монтгомері взяла і перескочила кілька років і починає розповідь тим, що Енн уже щаслива матуся п’ятьох!!! дітей і в надії на шостого малюка! Я навіть трохи була «надулася» на Монтгомері, що вона отак взяла і обділила читача кількома роками з життя Енн.

В цій книжці буде багато подій і розповідей, і не тільки про Енн, а й про її дітвору. А вона в неї така різна, така особлива, така… така…. ну просто дивовижна! Будуть нові цікавезні персонажі, навіть не сумнівайтеся.

Але зовсім не цим вам запам’ятається шоста книжка. В шостій частині Монтгомері познайомить вас з Енн-мамою і знаєте що? Те, як авторка описує Енн-маму, це просто щось неймовірне. Це взірець найкращої мами! Я би радила читати цю книжку не тільки як художній твір, але і як посібник для матусь з питань виховання дітей. І обов’язково взяти собі за основу те, якими щирими, невимушеними і безконфліктними можуть бути стосунки між батьками і дітьми, якщо до кожної дитини ставитися з повагою, як до окремої особистості. Якщо дитину розуміти, якщо не висміювати та не заперечувати її дитячі страхи і проблеми, а розрадити, пояснити, підтримати. Тоді для своєї малечі ти зможеш стати не тільки найкращою мамою в світі, а й найкращим другом.

Мені, як мамі двох діток, ця частина найбільше припала не тільки до душі, а й добре засіла в мізках. Бо з цієї книжки я для себе взяла більше ніж з багатьох перечитаних про “виховання дітей і стосунки між батьками і дітьми”.

Але тільки не подумайте, що Енн-мама стала страшенно серйозною і дорослою. Вона, як і раніше, буде потрапляти в кумедні ситуації, вона, як і будь-яка жінка, буде перейматися тим, що старіє, тим, чи її любий Гілберт так само сильно її кохає, вона буде така не-зовсім-ідеальна, але така жива і справжня.

Оооо, шоста частина вам обов’язково сподобається.

Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Відгук надано у рамках "Читацької Спартакіади", ініційованої Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації

 

текст писала Юлія Слабак,

блогер,

м. Левіце, Словаччина

 

Останнє редагування Понеділок, 20 липня 2015 10:48