Menu

project UBA

Макс Кідрук - “Бот”

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

На кожний товар завжди знайдеться свій покупець. Це загально відома істина. Так само із книгою. Кожному до душі певний жанр літератури або ж певна тематика. Я думала так само. Враховуючи свої смаки, я ретельно обирала книги. Розумна людина не обмежується читанням того, що їй подобається, і, зрештою, починає відкривати нові обрії в літературі. Це факт! Вирішила піти тим самим шляхом. До рук потрапила книга відомого українського письменника Макса Кідрука. Минулого року він завітав у Миколаїв і провів цікаву зустріч у нашій бібліотеці зі своїми читачами. Тоді я так захопилась цим молодим хлопцем, що зрозуміла, пише він збіса добре, бо розповідав дійсно класно. Людина цікава, а творчість його зацікавить ще більше! «Батьком»  світового технотрилеру вважається Майкл Крайтон, а в Україні – Макс Кідрук. Пропоную вашій увазі відгук на перший український технотрилер «БОТ».

БОТ – це супротивник у комп’ютерній грі, просто програма, що наслідує дії людини. Таких Тимур Коршак розробив чимало. Дуже розумному програмісту пропонують роботу над одним високооплачуваним, але зовсім таємничим проектом. Він, трохи вагаючись, погоджується, адже попереду у нього весілля. Нічого не знаючи з чим саме йому доведеться мати справу, він вилітає в Атакаму – пустелю зі страхітливими ущелинами та моторошними вапняковими формаціями. Головний герой навіть не здогадується, що його попередник повернувся додому у цинковій труні.  

Як відомо, наука – це найнебезпечніша зброя в руках людства. І в цьому головний герой переконався на власній шкурі. Лабораторія, про яку геть нічого не відомо, працювала над одним секретним проектом, суть якого – створити армію нанороботів. І все це відбувалося на замовлення Пентагону. Завдяки пильній та тривалій роботі цілої групи вчених їм це вдалося, але, як це часто буває, щось пішло не так. Людство настільки переоцінює свої можливості у наш час, що частенько береться за справу, що не по зубах. І це викликало страшний результат, якого ніхто не те що не очікував, а навіть не міг собі уявити. Що саме відбулось у стінах секретної лабораторії? І чи вдасться вченим виправити помилки, які будуть варті життя багатьох осіб?

Книга захоплює вже з перших сторінок, вимагаючи від читача напруженості та уваги до кожного речення, адже десь там, у глибині, може бути відповідь. Хочеться сказати про своєрідний стиль письменника – легко і загадково. Макс Кідрук створює інтригу за інтригою, не даючи змоги відірватися. Твір сповнений наукових фактів, що мають місце у реальному житті. Це збільшує реальність і самого твору. Факти, цифри, місця, події – всі ці складові твору дійсно відбувалися або є у світі. Це справляє враження. Класно, драйвово, захопливо… Бібліотекарі рекомендують!

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

 Текст писала Дарья Яцкевич,

библиотекарь библиотеки-филиала для юношества

ЦБС для взрослых г. Николаева

Останнє редагування Субота, 11 квітня 2020 15:28