Menu

project UBA

Макс Кідрук - "Не озирайся і мовчи"

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Моя Кідрукоманія виявилась для мене надзвичайно складною! По-перше, я не спала цілу добу, по-друге, мені було лячно до дрижаків у колінах (ніколи, повторюю НІКОЛИ не читайте цю книгу вночі), по-третє, я ще більше закохалась у Кідрука (і нехай вибачать мені його «антифанати»), і на останок – в мене з’явилась книжкова депресія – хочу ще таке прочитати (а це вже складно). Тож, у висновку скажу, що книга «Не озирайся і мовчи» пройшла в мене під гаслом «Не зупиняйся і читай».

Останній відгук на книгу «Зазирни у мої сни»  містив у собі квінтесенцію захоплення, здивування та натхнення. Тому від наступної книги я сподівалась отримати щось абсолютно нове та незвичайне. І повірте мені, я таки це отримала. Я не буду співати захопливих дифірамб одному з найулюбленіших моїх письменників. Тож, розповім вам трохи про те, що не давало мені заснути протягом доби.

Підлітковий вік – складний вік, зі своїми проблемами, зі своїм маленьким затісним світом, пошуком авторитетів, зі своєю безпорадністю та невизначеністю, з мінливістю та множинністю інтересів,  з конфліктами та страхами. Перебуваючи у цьому «своєму» замкненому світі, найголовніше – не забути дитині, що  варто все ж повертатись до реальності, де є батьки та рідні, що тебе люблять, аби навіки не залишитись ТАМ…

Уявіть собі сучасного підлітка, що прагне зникунути, сховатись від усього навколишнього. Аби почуватись в безпеці від загрозливих однолітків, образ та побоїв. За десятим поверхом одного з будинків міста Рівне є таке місце, що здатне дати прихисток пораненій душі. Про його існування дізнаються і герої книги. Це місце – це спокій та усамітнення, це місце, де зупинився час (у прямому сенсі цього слова).

Знайомтесь! Це Марк. І він підліток. Дізнавшись про цифрову ліфтову комбінацію від своєї сусідки Соні, Марк, що завжди знаходив наукове пояснення будь-якому процесу в світі, вирішив, що це всього лише злий жарт. Але цікавість завжди є рушієм до дії, тому варто добре подумати, перш ніж щось таке накоїти. Отож, Маркова цікавість все ж перемогла та виконавши певні дії, він опинився по той бік реального світу, де все, начеб-то застигло: сонце світить лише з одного боку, завжди стоїть тепла літня погода, немає жодної живої істоти, повна тиша та ідилія. Це місце Марк вирішив зробити своїм домом. Ретельно все спланувавши, він кожного дня відвідував цей загадковий світ. За таке приємне усамітнення та спокій від нього вимагалось небагато: нікому не розповідати про таємниче місце, запам’ятати цифрову комбінацію та потрапивши на пятий поверх і стоячи спиною до виходу, НІКОЛИ НЕ ОЗИРАТИСЬ І МОВЧАТИ. В принципі, все досить просто…

Але не для підлітка, що прагне завжди знати більше, ніж потрібно. Людська природа – дивна річ. Коли тобі щось заборонено, ти починаєш прагнути його ще більше. Думки про це не давали мені спокою протягом усього роману.

За брамою до світу спокою було щось таке, що навіки б відбило у будь-кого бажання повернутись у той світ… аби вони лише знали про це. Аби лише могли здогадуватись, що насправді ховається у цій «уявній країні щастя».

Роман захопливий, моторошний, нереально крутий, я б сказала. Це саме те, чого шукає любитель містики та жахів. У той час він містить соціально-побутові елементи нашої з вами жорстокої дійсності, розкриває життя сучасних підлітків, порушується багато серйозних тем, такі як насильство в сім’ї, ескапізм, буллінг, тощо. Це набагато більше, ніж можна собі уявити.

Читайте! Читайте! Читайте! Щодо мене, то я однозначно рекомендую!

 

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування Субота, 17 лютого 2018 15:36