Menu

project UBA

Макс Кідрук - «Подорож на Пуп Землі»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Усім давно відомо, що є автори, яких хочеться читати, а є такі автори, яких хочеться перечитувати. З цього випливає достатньо розумний висновок: якщо вже й купувати книги, то лише ті, які ти будеш перечитувати. Моє «таємне кохання» до творів Макса Кідрука стало поштовхом до купівлі його книжок. Ось нещодавно придбала таку собі TravelBook «Подорож на Пуп Землі», що, безумовно, не залишила мене байдужою.

Я ніколи не любила подорожі, точніше не проявляла ніякого бажання стрімголов залишити все і поїхати світ за очі. Може це й не дивно, адже я ніколи не бувала в таких місцях, куди хочеться постійно повертатися. Я навіть не уявляю себе, подорожуючою у мовчазних горах або пекучих джунглях, де тебе з насолодою будуть поїдати грізні москіти. Такі необережні подорожі наводять жах на людину, що не призвичаєна до подібних умов життя.

Але є така категорія людей, надзвичайних, я б сказала, що скуштувавши такого життя, прагнутимуть до нього повернутись. Таким є і наш автор. Що ж тут скажеш, відчайдушна людина! Читаючи інші твори письменника, мене постійно переслідувала думка, невже автор там був... Так детально та правдоподібно описана була місцевість, люди, кліматичні умови. Складалось враження особистої присутності, наче кореспондент на місці події. Від того ще цікавіше було, ще небезпечніше.

Але поговоримо детальніше про пригодницький роман Кідрука, сповнений авантюризму та рішучості. Події роману – це своєрідний путівник для початкуючого мандрівника. Якщо ти вирішив вирушити у далеку та абсолютно нелегку подорож на острів Пасхи, то ця книга стане в нагоді. Двоє друзів, двоє мандрівників, які навіть не уявляли, що на них очікує, вирушили до маленького шматка суходолу посеред Тихого океану, Пупа Землі, який упродовж тисячоліть охороняють кам’яні велетні моаї.

Вони пройшли 6 000 км Південною Америкою, побувавши при цьому в столиці Еквадору, пересікли Перу  аж до Сантьяго-де-Чілі, потрапили в безліч халеп, що тільки можуть бути, аби доторкнутись до таємниць величного острова Пасхи, побачити зорі, що сходять на іншому кінці світу. Таких пригод я не очікувала! Історія подорожі, заснована на реальних подіях, від того вона наближає читача як до автора, так і до того, що з ним відбувалось.

Неперевершена розповідь сповнена цікавих легенд, діалогів та жартів. Ця книга піднімає настрій, вона змушує переглянути своє життя та ставлення до того, що ти робиш… У голові постали декілька питань одразу, на які хочеться швидше знайти відповіді, а від того спробувати щось змінити. Що я вам скажу, любі мої, варто прочитати! І не лише тим, хто найближчим часом збирається вирушити у далеку подорож, а й тим, хто ніколи на це не наважиться. Мабуть, таки останнім в першу чергу!

 

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування П'ятниця, 09 грудня 2016 21:58