Menu

project UBA

Макс Кідрук - “Зазирни у мої сни”

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

Любі мої, ті, кого встиг захопити попередніми творами Макс Кідрук, тримайтесь, а ті ж, хто ще не знайомий з його творчістю, не зможуть зрозуміти автора повністю. На презентації книги «Бот 2. Гуаякільський парадокс» минулого року в Миколаєві Макс анонсував вихід своєї нової книги з неймовірно відвертою назвою «Зазирни у мої сни». Демонстрація буктрейлера, який на мій погляд, виявився шикарним, викликала в мене неоднозначні емоції, і в голові одразу постало питання «що сталось з автором?». Одразу ж помітила, що «такого»  не очікував ніхто.

Отже, поїхали… На вас чекає неймовірно крута розповідь. Мабуть, не існує в світі жодної людини, якій не снились жахіття… Прокидаєшся від моторошного сну, і радієш, що все скінчилось…Вловлюєш свіже повітря, ковток за ковтком, аби заспокоїти нервово калатаюче серце. А уявіть собі дитину, що переживає подібне… Тоді більше за все вони потребують уваги батьків, батьківських обіймів та, головне, увімкненого світла…

Дворічний Тео під час зовсім нескладної операції пережив клінічну смерть. Достеменно невідомо, що бачать люди під час такого, але це питання у романі і зовсім не піднімається. Головне інше… Як після такого люди живуть далі? Упродовж 36 секунд душа хлопчика знаходилась між двома протилежними світами… Для звичайної людини 36 секунд – це трохи більше за півхвилини. Хто взагалі тут думає про якісь 36 секунд? Але життя людини може змінитись в одну секунду, і лише після цього ти здатен осягнути неймовірну владу часу над людським життям. Такі думки виникли і в батьків маленького хлопчика. Все було б добре… Пройшло два роки, перш ніж батько хлопчика Мирон Белінський зрозумів, що його син повернувся звідти не один… Щось прийшло у цей світ разом із ним, зачепилось як паразит до організму-носія… Щось, що руйнує дитячий світ хлопчика, а разом із ним безтурботне життя молодих батьків. Тео бачить сни, що лякають його настільки, наскільки ви навіть не можете собі уявити. Мирон не бачить іншого виходу, ніж їхати до Америки, де в інституті нейрології, можливо, допоможуть його синові. Така жага допомогти рідній дитині затьмарила усе інше. Кожна мить життя Мирона сповнена лише бажання, щоб все налагодилось, щоб все стало, як було. Америка – країна великих можливостей, країна нових відкритих шляхів і новітніх технологій, але все сталось, як повинно було статись… Ми не спроможні змінити в нашому житті абсолютно все!

Така історія захопила з перших сторінок… Сюжет іде по колу… Ти шукаєш причини того, про що прочитав на початку. Драйв! Це зовсім інший Кідрук. Технології та наукові факти в романі описані неймовірні, але вони не є головним елементом для подальших подій. Розповідь заполонило почуття любові, щирої, безмежної, батьківської… Така любов є рушієм твору. Така любов стала причиною всіх подій роману. «Зазирни у мої сни» - це новий Макс Кідрук, це нові емоції, це нові висновки. Читайте і можете не вимикати світло.

 

Читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі!

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

 Текст писала Дар'я Яцкевич,

бібліотекар бібліотеки-філіала для юнацтва

ЦБС для дорослих м. Миколаєва

Останнє редагування П'ятниця, 25 листопада 2016 16:09