Menu

project UBA

Маріо П'юзо - "Хрещений батько"

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

Коли я читав цю книгу, час від часу зринали спогади занять зі всесвітньої історії ХХ століття. Проходячи тему «Перша світова війна», вчитель декілька разів наголошував на тому, що «макароники» не вміють воювати, адже в ході окремих битв їх солдати потрапляли у полон десятками тисяч. Ці дані є разючим контрастом до описаного в книзі Маріо П’юзо. Тут героями виступають надзвичайно міцні та жорстокі чоловіки, для яких вбивство – це буденна річ.

Та незважаючи на контраст, тут немає суперечності. У Першій світовій війні італійці воювали за державу, за якісь обіцяні території, які врешті-решт не стали реальністю. У «Хрещеному батьку» італійці проливають кров за сім’ю. Адже сім’я – це і є мафія, а мафія є сім’єю. Міфічні території та кровні зв’язки – не важко здогадатись, який мотив є більш важливішим для будь-якої людини.

Роман Маріо П’юзо відкриває читачеві зовсім інший світ. Світ людей, які не бажають коритись державному механізмові. Вони створюють свій механізм («з блекджеком і …»), і що цікаво ця система працює набагато краще і надійніше для її представників. І байдуже, який суспільний лад протистоїть мафії – демократія чи диктатура – все одно організованість гангстерів буде кращою.

У такому таємничому світі мафії є свій романтичний ореол. Напевно, саме завдяки йому книга стала настільки популярною. Красиве життя, прихований вплив на політиків та суддів, забезпечення добробуту для власної родини, яка росте неймовірними темпами, встановлення справедливості там, де закон дає слабину… І найголовніше – повага та сімейні цінності. Цього часто не вистачає нам, звичайним законослухняним громадянам. Тому дещо дивно подібне бачити, коли мова йде про злочинців.

«Хрещений батько» - це ще книга про вибір. Головний герой не народився «доном» сицилійської мафії. Він став ним, тому що самостійно обрав таку дорогу. Звичайно, на його вибір вплинуло чимало різних життєвих обставин, але головним фактором все ж був особистий вибір. Його діяльність є протизаконною, його сім’я перебуває під постійною можливістю зовнішньої загрози, але, напевно, саме такий спосіб життя його влаштовує. І поки існують люди, яких влаштовує подібний спосіб життя, доти держава буде безсильною проти організованої злочинності.

        Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писав Сергій Мірчук,

бібліотекар,

Барська районна бібліотека для дітей,

м. Бар

Останнє редагування Четвер, 25 лютого 2016 13:10