Menu

project UBA

Марк Алданов - «Ключ»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

Кожен раз, коли вибираєш книгу для читання, звертаєш увагу на деякі вже відомі факти: чи то вже читав книги цього письменника, чи то бачив книгу в цікавих добірках, чи то опираєшся на відгуки близьких друзів. Але бувають випадки, коли нова книга для тебе як метафоричний чорний ящик, в якому може перебувати що завгодно. І особливо приємно в такому ящику знайти дуже цікаву історію, яку відразу хочеться порадити всім знайомим.

Роман Марка Алданова «Ключ» є якраз таким приємним випадком. Тут є щось від російської класики 19 століття, приправленої детективним сюжетом. У книзі кілька разів з теплими словами згадується Достоєвський, і безперечно в деякій мірі присутня стилізація під манеру письма Федора Михайловича. Враховуючи мою любов до зазначеного автора, мене зацікавила і ця якісна стилізація.

Сюжетна лінія роману розгортається напередодні Лютневої революції і крутиться навколо вищих верств тодішнього суспільства. Ну і як це зазвичай буває, у цього суспільства цілі та інтереси трохи не співпадають з цілями та інтересами тих, хто знаходиться на різних фронтах Першої Світової. Хтось проводить світські раути, хтось щодня піддає власне життя небезпеці. Але якось так виходить, що і перші, і другі дуже хочуть змін, які в результаті і підштовхують революцію.

Крім історичного тла у романі, як уже писалося, є детективна лінія. Отруєний один із великих багатіїв, але слідство з самого початку йде по невірному сліду. У результаті книга не розкриває повністю карти, але наштовхує на певні висновки. Можливо, вся специфіка в тому, що «Ключ» - це тільки перша частина з трилогії Марка Алданова, і детективна лінія отримає розвиток в наступних частинах. Можливо... Але мене ніяк не покидає відчуття, що автор додав елемент детективу просто для обрамлення. Насправді він хотів розповісти про більш глибоке і важливе. І в певній мірі  йому це вдалося.

        Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писав Сергій Мірчук,

бібліотекар,

Барська районна бібліотека для дітей,

м. Бар

Останнє редагування П'ятниця, 23 жовтня 2015 12:33