Роман Марка Алданова «Ключ» є якраз таким приємним випадком. Тут є щось від російської класики 19 століття, приправленої детективним сюжетом. У книзі кілька разів з теплими словами згадується Достоєвський, і безперечно в деякій мірі присутня стилізація під манеру письма Федора Михайловича. Враховуючи мою любов до зазначеного автора, мене зацікавила і ця якісна стилізація.
Сюжетна лінія роману розгортається напередодні Лютневої революції і крутиться навколо вищих верств тодішнього суспільства. Ну і як це зазвичай буває, у цього суспільства цілі та інтереси трохи не співпадають з цілями та інтересами тих, хто знаходиться на різних фронтах Першої Світової. Хтось проводить світські раути, хтось щодня піддає власне життя небезпеці. Але якось так виходить, що і перші, і другі дуже хочуть змін, які в результаті і підштовхують революцію.
Крім історичного тла у романі, як уже писалося, є детективна лінія. Отруєний один із великих багатіїв, але слідство з самого початку йде по невірному сліду. У результаті книга не розкриває повністю карти, але наштовхує на певні висновки. Можливо, вся специфіка в тому, що «Ключ» - це тільки перша частина з трилогії Марка Алданова, і детективна лінія отримає розвиток в наступних частинах. Можливо... Але мене ніяк не покидає відчуття, що автор додав елемент детективу просто для обрамлення. Насправді він хотів розповісти про більш глибоке і важливе. І в певній мірі йому це вдалося.
Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.
Як долучитися до проекту, дивіться тут.
текст писав Сергій Мірчук,
бібліотекар,
Барська районна бібліотека для дітей,
м. Бар