Menu

project UBA

Марк Хеддон - "Дивний випадок із собакою уночі"

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

Крістофер не любить жовтий і коричневий кольори, не любить, коли його торкаються, не любить, коли різні страви на тарілці дотикаються одна до одної, не любить, коли в одному місці скупчується велика кількість людей…

Крістофер любить математику, любить телевізійні передачі про місію "Аполлон", любить грати сапера на комп’ютері, любить тварин… Стосовно батька і матері важко сказати, як він до них ставиться, оскільки це фактично ні в чому не відображається. А взагалі, у Крістофера є мрія, що всі люди вимруть, навколо буде спокій та тиша, і він зможе спокійно займатись тими справами, які йому до вподоби.

Крістофер не егоїст і не безсердечна дитина. Він — аутист. Він не став таким через життєві обставини, він таким народився.

Книга "Дивний випадок із собакою уночі" відкриває для читачів світ подібних людей. У цьому її страшна і водночас важлива місія. Більшість з нас рідко стикається з аутистами у побуті, а якщо і стикається, то намагається звести цей контакт до мінімуму. Книга ж націлює нас змінити таку ситуацію.

Так, Крістофер — незвичайна дитина, його батькам неймовірно важко виконувати всі його табу, йому самому важко соціалізуватись та знаходити спільну мову з малознайомими людьми. Але водночас він ніколи не бреше, він надзвичайно добре знає математику, він любить порядок і вміє чітко організовувати не тільки власний день, але й створювати різні плани та карти. Усе це говорить про те, що хоч і аутисти позбавлені багатьох рис звичайної людині, вони талановитіші від нас в інших сферах. І це є важливим не тільки для них самих, але й може приносити користь суспільству.

"Дивний випадок із собакою уночі" — це ще й книга, яка вчить нас не ігнорувати дрібниці. Однієї ночі Крістофер знайшов сусідчину собаку, вбиту садовими вилами. Він взявся за розслідування цього випадку, а дізнався про величезні сімейні таємниці. Просто потягнувши за тонку другорядну ниточку, він розплутав цілий клубок, про який йому не варто було і здогадуватись. Таким чином, усе приховане дуже легко стало відомим.

Отже, ніколи не приховуйте від дорогих людей якісь суперечливі ситуації, краще просто скажіть правду. Хоч спочатку буде важко, в майбутньому не буде виникати жодних проблем. І ніколи не ховайтесь від аутистів. Це хоч і незвичні, але дуже цікаві люди.

        Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писав Сергій Мірчук,

бібліотекар,

Барська районна бібліотека для дітей,

м. Бар

Останнє редагування Середа, 09 березня 2016 11:21