Menu

project UBA

Михайло Іщенко - «Спалився за Україну»

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

 

2014 року, у такий тяжкий для України час мені на роботі (працюю у дитячій бібліотеці) випадково (може, це  доля) до рук потрапила книга Михайла Іщенка «Спалився за Україну» - про самоспалення патріота України Олекси Гірника на знак протесту проти русифікації і приниження української культури.

Назва  мене зацікавила, не залишила байдужою – тож, взяла почитати.

Прочитала…Я навіть не можу передати словами ті емоції, які викликала у мене книга. Тільки скажу: я плакала від того, наскільки написане було близьке моїй душі – це любов до України.

З перших сторінок я зрозуміла, що ця книга – це книга-однодумець, у якій висловлено те, що мене хвилювало і навіть те, до чого я не могла додуматися сама. Це було так важливо знайти однодумця у Миколаєві - на півдні України, саме в той час, коли світ перевернувся, коли багато хто з оточення чекав на «руський мир».

Книга вкрай важлива та актуальна в наш час. Час, коли, хоча і страшною ціною, але українська нація, з її мовою, самобутньою культурою та традиціями має шанс на відродження та розвиток.

Також мене вразило те, що автор книги, лікар, який приїхав на цей трагічний випадок, виявився небайдужим, тому дослідив та виклав читачам історію долі цього Великого українця, борця за Україну – Олексу Гірника, за це я дуже вдячна Михайлу Єфремовичу Іщенку.

У книжці багато свідчень та спогадів реальних людей, які були знайомі з Олексою і свідків інших трагічних подій в Україні (і про перевдягнутих під бандерівців НКВДистів, ув’язнення та заслання патріотів тощо).

Читаючи книгу та усвідомлюючи усю трагічність вчинка, розумієш, що людина ладна була навіть вмерти за Україну для того, аби ми жили в Україні, для України та заради України! Тому ми повинні ЖИТИ! Боротися! Заради майбутнього!

         Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писала Чмельова Анна

бібліотекар обласної дитячої бібліотеки

імені В.О.Лягіна

м. Миколаїв

Останнє редагування Середа, 21 жовтня 2015 11:25