Menu

project UBA

Михайло Могилянський - “Честь. Вбивство”

 

"Бібліотекарі рекомендують..."

Життя …Воно таке бентежне…

Ніколи не знаєш, яка мить змінить круто твою долю, який погляд покличе у вир незвіданих почуттів і переживань, яке слово спустошить чи піднесе до нових висот.

Саме такі миттєвості людського буття майстерно описує у своїх новелах талановитий український прозаїк, невизнаний співець тривожної та суперечливої епохи початку ХХ ст. Михайло Могилянський (1873-1942рр.)

Яскраві спалахи почуттів, емоцій, які чатують на людину в пекучій буденщині та монотонності повсякденного існування, змальовує автор у своїх оповіданнях «Коротке побачення», «Наречена», «Згуба»та інші.  

Роман «Честь» - один із перших інтелектуальних романів в українській літературі, початку буремного ХХ ст., мотиви і настрої якого набувають актуальності в сьогоденні. Життєві принципи талановитого лікаря Дмитра Каліна, бажання вдосконалити світ, вдосконалюючи особистість, та підсвідоме прагнення простого людського щастя - основні дилеми роману.

«Наш час потребує не технічно озброєних спеців, а людей честі, людей високорозвиненого почуття своєї людської гідності», - ці слова головного героя співзвучні з сучасним баченням майбутнього нашої країни, адже «народ без честі» ніколи не стане достойною нацією.

Незбагненність, загадковість бажань, суперечності та перешкоди на життєвих перехрестях героїв чекають читача на сторінках творів  М. Могилянського, який був одним із найвиразніших представників свого покоління.  

Читайте і пізнавайте своє, українське.                        

       Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі.

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писала Людмила Шекера

Наукова бібліотека

Чернігівського національного університету

імені Т.Г.Шевченка

м.Чернігів

 

Останнє редагування Понеділок, 04 квітня 2016 22:28