Menu

project UBA

Наталя Гузєєва - “Любов та 17 страждань Петрика П’яточкина”

 

"Читаємо разом з дітьми..."

 

“Кохання ніде не було - були лише його докази”

Хто би міг подумати, що один похід за хот догом аж настільки змінить життя! Петрик П’яточкін теж не сподівався. Фраза вчительки про те, що навесні пробуджується природа западає хлопцеві в душу.

“Якщо кохання є в повітрі, яким я дихаю, то це означає, що я можу ним надихатися й стати…”

Дійсно страшна перспектива! А, головне, не зрозуміло, якою є хімія процесу. Що робити, або не робити, аби цього не сталося, або, все ж таки сталося?

Роздуми роздумами, та Петрик і схаменутися не встиг, як відчув, що “К” прийшло до нього. Називається - тримайте! Він закоханий і виявляється, що поговорити про це нема з ким! Батьки самі весь час сваряться, ще докладай зусилля, аби вони зацінили один одного:

“Ти міг би заради мами кинути роботу? А заради роботи маму?”

Два найкращих друга ще не закохані! Що вони зможуть порадити?

“Лише закохані можуть зрозуміти один одного…”

Демократія в класі встає на заваді, адже папараці проходу не дають.

“Усі висловилися проти демократії…”

А дівчата такі балакучі! Та, головне, Катруся, та сама Катруся, яку до цього бачив тисячу-мільйонів разів, яка живе по сусідству, з якою ходив у садочок, а тепер до школи - стала недосяжною, наче південний полюс! Та на зірку легше дістатися, ніж встати з нею поруч, провести додому, чи заговорити. Куди ж діваються всі слова? А сон? А апетит? Невже минають назавжди? А як же він тоді виросте, якщо не буде добре харчуватися?

“Умирати від кохання Петрикові не хотілося…”

Ці та багато інших питань не дають Петрику спокою. Ятрять душу та примушують… спочатку я хотіла написати робити дурниці, та зупинила саму себе. Адже насправді всі ці питання примушують хлопця змінюватися.

“Чому з приходом холодів кохання не заснуло?”

Так ця книга про те, як наші діти дорослішають. Яким чином це так назване Петриком “К” примушує людей змінюватися - достеменно не відповість жодна найрозумніша людина. Але ж воно так і є.

“Весна прийшла! Природа прокидається у всіх по-різному!”

Зрозуміло, що попервах, єдине, що можна зробити для дівчини, яка тобі раптом сподобалася - це смикнути її за волосся. Ні, не єдине, ще підніжка згодиться! Але ж згодом неодмінно постає питання, що потрібно щось набагато цінніше.

“Чи може кохання очистити повітря?”

Тож, закономірно, що для Петрика настав час діяти! Що це були за дії! Згадувати довго, смішно та й спойлерити не годиться! Краще кожному перечитати самотужки. Адже ми всі дивилися чи читали його попередні історії і розуміємо, що скучати не доведеться.

З цієї книжки і ви, і дитина дізнаєтесь багато премудростей від Петрика. Наприклад, наскільки важливо правильно визначати часові рамки:

Мама три роки тому почала плести татові светр до Нового року, але не сказала, до якого саме”.

Про те що “людство потребує штучного інтелекту, адже не має власного…”

Про те що “вуса ростуть від глини…” А ви не знали? Тоді ви просто ще не читали цю книжку! Там все як слід розписано і про вуса, і про те, який психолог є у лісі, і про формулу кохання. І про складності роботи няні такого хлопця як Петрик:

“Вона повинна вміти швидко бігати, стрибати через паркани, лазити по деревах і грати у футбол…”

Тож, що я можу сказати, разом з малою ми отримали суцільне задоволення від читання. Саме видання якісне. Не розсиплеться від одного напівпрочитання. Глянцеві сторінки приємні на дотик. Кумедні ілюстрації Ірини Смирнової роблять видання ближчим до дітей. Спонукають взятися за олівець. Книжка підійде малюкам 6-8 років для читання з батьками та більш дорослим діткам для самостійного прочитання.

 

Ви читали цю книгу? Приєднуйтесь до обговорення у нашій групі

Як долучитися до проекту, дивіться тут

 

текст писала Юлія Чепурко,

м. Миколаїв

Останнє редагування Вівторок, 20 березня 2018 13:24